„Krunić će osvojiti grend slem i biti najbolja igračica sveta‟: Bivša trenerica FED kupa Srbije otkrila detalje sa početka karijere koji sve govore

Aleksandra Krunić igra sezonu karijere, na oba grend slema je stigla do finala, bila je u jednom trenutku prva u WTA trci i čak četvrta teniserka sveta. Katarina Mišić-Krneta, poznata trenerica koja je radila i u FED Kup reprezentaciji Srbije, veruje da ona može i korak više.

Trenutno Srbiji nedostaje titula samo u ženskom dublu i Krunić zbog toga sa Anom Danilinom toliko grabi ka tituli.

"Njen uspeh u dublu me ne čudi, oduvek sam znala da igra dubl jako dobro, mislim da će osvojiti grend slem i da će biti najbolja igračica sveta na WTA listi", počela je Mišić-Krneta.

Aleksandru zna od malih nogu i ovo je nimalo ne čudi, verovala je u nju i sada se pokazuje da je sve bilo opravdano.

"Aleksandaru poznajem jako dugo, sa 14 godina je dolazila iz Moskve i trenirala na terenima Zvezde gde sam ja bila tada već trener ženske ekipe. Često sam provodila vreme na terenu sa njim u tim godinama, kasnije i kao trener FED Kupa koji sam bila jedno vreme jer sam znala njene kvalitete kako igra dubl već sa 16 godina. Uspela sam nekako tadašnjeg selektora Dejana Vraneša kog jako cenim i poštujem, zajedno smo se dogovorili da debituje za reprezentaciju. U debitantskom meču je pobedila i od tada je najbolja karta u bilo kojoj varijanti naše reprezentacije."