Pregled kvota
Atletiko Madrid je favorit: kvota na P2 je 1,75, na P1 4,70, a na nerešeno 3,85. Na osnovnoj granici za ukupan broj golova kvota za više od 2,5 gola iznosi 1,82, a za manje od 2,5 gola 2,00. Kvota za hendikep gostiju H2(0) je 1,30, a za hendikep domaćina H1(0) 3,25, što ukazuje na prednost gostiju.
Zašto je Atletiko Madrid favorit
Kladionice smatraju pobedu Atletiko Madrida najverovatnijim ishodom: kvota na pobedu gostiju je 1,75, na pobedu Espanjola 4,70, a na nerešeno 3,85.
- Na tabeli Primere timove deli 11 bodova i 10 mesta: Atletiko je drugi sa 19 bodova i gol-razlikom 18:8, dok je Espanjol na 12. mestu sa 8 bodova i gol-razlikom 11:11.
- Madriđani su među najboljima i po efikasnosti i po učinku odbrane: postižu u proseku 2,25 gola po meču (3. mesto u ligi), a primaju 1 gol po utakmici i dele 3. mesto po najmanjem broju primljenih golova.
- Atletiko je izgubio od Espanjola samo jednom u poslednjih 10 međusobnih susreta.
Forma i sastav Espanjola
U prethodnom kolu La Lige Espanjol nije sačuvao prednost protiv Malage (1:1): Brajan Saragosa je postigao prvi gol već u 13. minutu, ali je protivnik izjednačio u 90+3. minutu. Kataloncima je to bio treći uzastopni meč u kojem su gubili bodove; prethodno su izgubili od Rayo Vallecano (1:2) i Elčea (1:3).
- Na svih 8 mečeva Espanjola u tekućoj sezoni La Lige postignuto je ukupno više od 1,5 gola.
- U poslednjih 10 mečeva Espanjola kod kuće u La Ligi njegovi protivnici bili su u ofsajdu manje od 2,5 puta po meču.
- Espanjol je izveo manje od 5,5 kornera u svakom od poslednjih 10 mečeva španskog prvenstva.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Anhel Fortunjo, Omar El Hilali, Klemens Ridel, Leandro Kabrera, Kvilindši Hartman, Edu Eksposito, Pol Lozano, Tajris Dolan, Havijer Ernandes, Brajan Saragosa, Roberto Fernandes.
Van tima: Kike Garsija, Hofre (obojica povređeni).
Forma i sastav Atletiko Madrida
Atletiko u ovo kolo ulazi posle prvenstvene pobede u gostima nad Alavesom (2:1) i uspešnog nastupa u Ligi šampiona protiv Mančester junajteda (2:0). Pablo Barios je postigao gol već u 1. minutu, a Ademola Lukman je u 79. minutu uvećao prednost posle isključenja igrača protivničkog tima. Atletiko je drugi na tabeli, sa samo jednim porazom u osam kola (gol-razlika 18:8).
- Na sva 4 gostovanja Atletiko Madrida u tekućoj sezoni La Lige postignuto je ukupno više od 2,5 gola.
- Atletiko Madrid je imao više od 3,5 udaraca u okvir gola u svakom od poslednjih 10 mečeva La Lige.
- Na svakom od poslednjih 10 mečeva Atletiko Madrida u Primeri pokazano je manje od 5,5 žutih kartona.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Jan Oblak, Markos Ljorente, Kristijan Romero, Robin Le Norman, Aleks Grimaldo, Džoni Kardoso, David Hancko, Đulijano Simeone, Pablo Barios, Ademola Lukman, Džonatan Dejvid.
Pod znakom pitanja: Koke.
Šanse timova
Kvota na P2 je 1,75, a bez marže 1,83, uz verovatnoću od 54,7%. Za nerešeno su navedeni 3,85, 4,02 i 24,9%, a za P1 4,70, 4,91 i 20,4%: pobeda Atletiko Madrida deluje kao najverovatniji ishod.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Espanjola | 4,70 | 4,91 | 20,4% |
| Nerešeno | 3,85 | 4,02 | 24,9% |
| Pobeda Atletiko Madrida | 1,75 | 1,83 | 54,7% |
Prognoza na ukupan broj golova
Kvota za ukupno manje od 2,5 gola je 2,00, a za ukupno više od 2,5 gola 1,82, pa kvote ukazuju na nešto veću verovatnoću efikasnijeg meča. Na granici od 3,5 gola prednost ima ukupno manje od 3,5 gola sa kvotom 1,38, naspram ukupno više od 3,5 gola sa kvotom 2,80.
| Granica | Ukupno manje | Ukupno više |
|---|---|---|
| 2,5 | 2,00 | 1,82 |
| 3,5 | 1,38 | 2,80 |
Prognoza na hendikep
Hendikep H2(-1,5) sa kvotom 2,85 znatno je verovatniji od H1(-1,5) sa kvotom 8,50. Na granici 1,5 kvota za H2(+1,5) niža je: 1,04 naspram 1,37 za H1(+1,5). Kvota za H2(-1) je 2,30, a za H1(-1) 7,30; na granici 1 iznosi 1,05 za H2(+1) i 1,63 za H1(+1). Za H2(0) kvota je 1,30, a za H1(0) 3,25.
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 8,50 | -1,5 | 2,85 |
| 1,37 | +1,5 | 1,04 |
| 7,30 | -1 | 2,30 |
| 1,63 | +1 | 1,05 |
| 3,25 | 0 | 1,30 |
Prognoza na opkladu „oba tima daju gol“
Kvota za „oba tima daju gol - GG“ je 1,75, a za „oba tima daju gol - NG“ 2,00. Niža kvota ukazuje na veću verovatnoću da će oba tima postići gol; opcija NG znači da najmanje jedan tim neće dati gol.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,75 |
| NG | 2,00 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
2.13
|
1.29
|
1.22
|
| MaxBet |
2.05
|
1.25
|
1.17
|
| Vivatbet |
2.13
|
1.29
|
1.22
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Kladionice su za ovaj meč postavile sledeće granice za golove timova: Espanjol 1 gol, Atletiko Madrid 1,5 gola.
Golovi Espanjola
Golovi Espanjola: kvota da će dati više od 0,5 gola je 1,50, a manje od 0,5 gola 2,50. Na granici od 1 gola, manje od 1 sa kvotom 1,65 ima prednost nad više od 1 sa kvotom 2,15; na granici od 1,5 gola kvota za manje od 1,5 je 1,30, a za više od 1,5 je 3,25.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 2,50 | 0,5 | 1,50 |
| 1,65 | 1 | 2,15 |
| 1,30 | 1,5 | 3,25 |
Golovi Atletiko Madrida
Golovi Atletiko Madrida: kvota da će dati više od 0,5 gola je 1,11, a manje od 0,5 gola 5,10; za više od 1 gola kvota je 1,23, a za manje od 1 gola 3,70. Na granici od 1,5 gola, kvota za više od 1,5 je 1,75, a za manje od 1,5 je 2,00; na granici od 2 gola, manje od 2 sa kvotom 1,50 ima prednost nad više od 2 sa kvotom 2,55.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 5,10 | 0,5 | 1,11 |
| 3,70 | 1 | 1,23 |
| 2,00 | 1,5 | 1,75 |
| 1,50 | 2 | 2,55 |

















