Pregled kvota
Na tržištu 1X2 Čelsi je favorit sa kvotom 2,15, dok je kvota za P1 oko 3,20, a za nerešeno 3,70. Na osnovnoj granici od 2,5 gola, kvota za ukupno više od 2,5 gola iznosi 1,70 i niža je od kvote 2,18 za ukupno manje od 2,5 gola. Kod hendikepa 0, kvota za H2(0) je 1,60, a za H1(0) 2,35.
Zašto je Čelsi favorit u ovom meču
Kladionice daju prednost gostima: kvota na pobedu Čelsija je 2,15, na pobedu Evertona 3,20, a na nerešeno 3,70.
• Iako je Everton ispred Čelsija na tabeli, na petom mestu naspram šestog, snaga njegovog sastava je više od 2,5 puta manja od snage sastava gostiju.
• Everton je pobedio Čelsi u samo 3 od poslednjih 10 međusobnih susreta u Premijer ligi.
• Gosti u ovom prvenstvu u proseku postižu znatno više golova od domaćina: 2,5 prema 1,33.
Forma i sastav Evertona
Everton je u prethodnom prvenstvenom meču odigrao nerešeno sa Hal Sitijem, 2:2. Tim iz Liverpula je pritom u drugom poluvremenu brzo ispustio vođstvo od 2:1. Ipak, odbrana Evertona sa Džordanom Pikfordom na golu u proseku prima manje od jednog gola (0,83), kao i vodeći Mančester Siti i Arsenal.
- U 8 od poslednjih 10 utakmica Evertona kod kuće u Premijer ligi bilo je najviše 11,5 kornera.
- Everton je uputio najmanje četiri šuta u okvir gola u 9 od poslednjih 10 utakmica kod kuće u Premijer ligi.
- U 8 od poslednjih 10 utakmica Evertona kod kuće u Premijer ligi bilo je manje od 22,5 prekršaja.
- U svakoj od poslednjih 10 utakmica Evertona kod kuće u Premijer ligi bilo je manje od 4,5 ofsajda.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Džordan Pikford, Ejnsli Mejtland-Najls, Džejms Tarkovski, Majkl Kin, Džarad Brantvejt, Džejms Garner, Harison Armstrong, Brenan Džonson, Kirnan Djusberi-Hol, Džek Griliš, Tjerno Bari
Forma i sastav Čelsija
Čelsi je u prošlom kolu pobedio Bornmut rezultatom 5:1, a Džordan Henderson je na tom meču postigao dva gola i upisao asistenciju. To je Čelsijeva najubedljivija pobeda ove sezone. Iako je šesti na tabeli, Čelsi u ovom izdanju Premijer lige još nije odigrao meč bez primljenog gola.
- U 9 od poslednjih 10 gostovanja Čelsija u Premijer ligi postignuto je više od 2,5 gola.
- Na svih poslednjih 10 gostovanja Čelsija u Premijer ligi bilo je manje od 4,5 ofsajda.
- U 8 od poslednjih 10 utakmica Čelsija u Premijer ligi bilo je najviše 11,5 kornera.
Očekivani sastav (3-4-2-1): Emilijano Martines, Džoš Ačempong, Maksans Lakroa, Levi Kolvil, Pedro Neto, Mojses Kaisedo, Džordan Henderson, Pep Čavarija, Kol Palmer, Morgan Rodžers, Žoao Pedro
Van stroja: Ris Džejms, Džejmi Gitens (povređeni)
Šanse timova
Prema proceni bez kladioničarske marže, verovatnoća za P2 je 44,4%, uz kvotu 2,15 i fer kvotu 2,25. Verovatnoća za P1 je 29,8%: ponuđena kvota je 3,20, a procena bez marže 3,35. Verovatnoća za nerešeno je 25,8%, uz kvotu 3,70 i fer kvotu 3,88.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Evertona | 3,20 | 3,35 | 29,8% |
| Nerešeno | 3,70 | 3,88 | 25,8% |
| Pobeda Čelsija | 2,15 | 2,25 | 44,4% |
Prognoza na ukupan broj golova
Na granici od 2,5 gola, kvota za ukupno više od 2,5 gola iznosi 1,70 i niža je od kvote 2,18 za ukupno manje od 2,5 gola. Na granici od 3,5 gola, naprotiv, ukupno manje od 3,5 gola sa kvotom 1,48 izgledniji je ishod od ukupno više od 3,5 gola sa kvotom 2,55.
| Granica | Ukupno manje | Ukupno više |
|---|---|---|
| 2,5 | 2,18 | 1,70 |
| 3,5 | 1,48 | 2,55 |
Prognoza na hendikep
Kod hendikepa, kvota za H1(-1,5) iznosi 5,80 i viša je od kvote 3,65 za H2(-1,5). Na granici +1,5, kvota za H2(+1,5) je 1,09, naspram 1,25 za H1(+1,5); na granici -1, kvota za H2(-1) je 2,95, naspram 5,10 za H1(-1). Za hendikep +1 kvote su 1,35 za H1(+1) i 1,12 za H2(+1), a za hendikep 0 iznose 2,35 za H1(0) i 1,60 za H2(0).
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 5,80 | -1,5 | 3,65 |
| 1,25 | +1,5 | 1,09 |
| 5,10 | -1 | 2,95 |
| 1,35 | +1 | 1,12 |
| 2,35 | 0 | 1,60 |
Prognoza na opkladu "oba tima daju gol"
Kvota za "oba tima daju gol - GG" iznosi 1,57 i niža je od kvote 2,30 za "oba tima daju gol - NG", odnosno za ishod u kojem bar jedan tim neće postići gol.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,57 |
| NG | 2,30 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
1.73
|
1.30
|
1.40
|
| MaxBet |
1.65
|
1.27
|
1.35
|
| Vivatbet |
1.73
|
1.30
|
1.40
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Kladionice su za ovaj meč postavile sledeće granice za golove timova: Everton 1 gol, Čelsi 1,5 gola.
Golovi Evertona
Golovi Evertona: kvota da će Everton dati više od 0,5 gola iznosi 1,28 i niža je od kvote 3,30 za manje od 0,5 gola; za više od 1 gola kvota je 1,58, a za manje od 1 gola 2,30. Na granici 1,5 gola, manje od 1,5 gola sa kvotom 1,55 izgledniji je ishod, dok kvota za više od 1,5 gola iznosi 2,35.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 3,30 | 0,5 | 1,28 |
| 2,30 | 1 | 1,58 |
| 1,55 | 1,5 | 2,35 |
Golovi Čelsija
Golovi Čelsija: kvota da će Čelsi dati više od 0,5 gola iznosi 1,15 i znatno je niža od kvote 4,50 za manje od 0,5 gola; za više od 1 gola kvota je 1,30, a za manje od 1 gola 3,20. Na granici 1,5 gola kvote su bliske: 1,82 za manje od 1,5 gola i 1,92 za više od 1,5 gola. Na granici 2 gola kvota za manje od 2 gola iznosi 1,40, a za više od 2 gola 2,75.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 4,50 | 0,5 | 1,15 |
| 3,20 | 1 | 1,30 |
| 1,82 | 1,5 | 1,92 |
| 1,40 | 2 | 2,75 |

















