Pregled kvota
OFK Beograd je favorit: kvota na P2 iznosi 2,03, na P1 3,50, a na nerešeno 3,30. Za ukupno 2,5 gola, kvota na manje je 1,72, a na više 1,98. Za hendikep (0), kvota na OFK Beograd iznosi 1,50, a na Mačvu 2,40.
Zašto je OFK Beograd favorit meča
Kladionice daju prednost gostima: pobeda OFK Beograda ima kvotu 2,03, pobeda Mačve 3,50, a nerešeno 3,30.
- Mačva je slabo efikasna: u Superligi Srbije postiže u proseku 0,73 gola po utakmici i po tom učinku je pretposlednja u ligi.
- OFK Beograd je efikasniji u gostima: sa prosečno 1 postignutim golom po gostovanju spada među najbolje ekipe lige po broju golova u gostima.
Forma i sastav Mačve
U prethodnom kolu Superlige Srbije Mačva je u gostima odigrala nerešeno protiv Čukaričkog - 2:2. Šapčani su treći od kraja po efikasnosti, sa 0,73 gola po utakmici.
- Mačva je postigla manje od 1,5 gola u poslednjih 5 utakmica kod kuće u Superligi Srbije.
- U poslednjih 10 utakmica Mačve kod kuće u Superligi Srbije bilo je ukupno manje od 10,5 kornera.
- Mačva je napravila više od 13,5 faulova u 9 od poslednjih 10 utakmica kod kuće u Superligi Srbije.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Jovanović, Lainović, Drezgić, Isa Kone, Blagojević, Knežević, Vraštanović, Mitar Ergelaš, Đorđe Đorđić, Luka Pejović, Nikola Delibašić.
Forma i sastav OFK Beograda
OFK Beograd je u poslednjem kolu odigrao 0:0 na gostovanju Mladosti, iako je napadač Itan Hord imao dve prilike za gol. Od imenovanja Radoslava Bataka za glavnog trenera ekipa nastoji da uspostavi ravnotežu u igri, mada je primala u proseku 1,91 gol po utakmici.
- U 9 od poslednjih 10 gostovanja OFK Beograda u Superligi Srbije bilo je ukupno manje od 10,5 kornera.
- OFK Beograd je postigao manje od 1,5 gola u 5 od poslednjih 6 gostovanja u Superligi Srbije.
- OFK Beograd je uputio manje od 12,5 šuteva u 9 od poslednjih 10 gostovanja u Superligi Srbije.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Stoišić, Stojković, Pavlović, Maraš, Despotovski, Addo, Momčilović, Ranković, Penja, Aderodžu, Itan Hord.
Šanse timova
P2, pobeda OFK Beograda sa kvotom 2,03, najverovatniji je ishod: procena bez marže daje mu verovatnoću od 45,6% i kvotu 2,20. Nerešeno sa kvotom 3,30 ima verovatnoću od 28% i kvotu bez marže 3,57, a P1, pobeda Mačve sa kvotom 3,50, verovatnoću od 26,4% i kvotu bez marže 3,78.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Mačve Šabac | 3,50 | 3,78 | 26,4% |
| Nerešeno | 3,30 | 3,57 | 28,0% |
| Pobeda OFK Beograda | 2,03 | 2,20 | 45,6% |
Prognoza na ukupan broj golova
Na granici od 2,5 gola, kvota na ukupno manje od 2,5 gola iznosi 1,72, a na ukupno više od 2,5 gola 1,98. Na granici od 3,5 gola razlika između kvota je veća: ukupno manje od 3,5 gola ima kvotu 1,30, a ukupno više od 3,5 gola 3,20.
| Granica | Ukupno manje | Ukupno više |
|---|---|---|
| 2,5 | 1,72 | 1,98 |
| 3,5 | 1,30 | 3,20 |
Prognoza na hendikep
Hendikep Mačve (-1,5) sa kvotom 6,80 kotira se više od hendikepa OFK Beograda (-1,5) sa kvotom 3,80. Na liniji +1,5, kvota za OFK Beograd (+1,5) iznosi 1,06, a za Mačvu (+1,5) 1,20; na liniji -1, kvota za OFK Beograd (-1) je 3,00, a za Mačvu (-1) 6,00. Za hendikep +1 kvote su 1,32 za Mačvu (+1) i 1,08 za OFK Beograd (+1), a za hendikep (0) iznose 2,40 za Mačvu (0) i 1,50 za OFK Beograd (0).
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 6,80 | -1,5 | 3,80 |
| 1,20 | +1,5 | 1,06 |
| 6,00 | -1 | 3,00 |
| 1,32 | +1 | 1,08 |
| 2,40 | 0 | 1,50 |
Prognoza na opkladu „oba tima daju gol“
Opklada „oba tima daju gol - GG“ sa kvotom 1,77 kotira se niže od „oba tima daju gol - NG“ sa kvotom 1,93. Dakle, gol oba tima ocenjuje se kao nešto verovatniji ishod od scenarija u kojem bar jedan tim neće postići gol.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,77 |
| NG | 1,93 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
1.77
|
1.30
|
1.27
|
| MaxBet |
1.70
|
1.25
|
1.22
|
| Bet365 |
1.80
|
1.33
|
1.25
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Kladionice su za ovaj meč postavile granice za golove timova: Mačva Šabac - 1 gol, OFK Beograd - 1,5 gola.
Golovi Mačve
Za golove Mačve, kvota na manje od 0,5 gola iznosi 2,60, a na više od 0,5 gola 1,43. Na granici od 1 gola, manje ima kvotu 1,80, nešto nižu od kvote 1,90 za više; na granici od 1,5 gola, kvote su 1,35 za manje i 3,00 za više.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 2,60 | 0,5 | 1,43 |
| 1,80 | 1 | 1,90 |
| 1,35 | 1,5 | 3,00 |
Golovi OFK Beograda
Za golove OFK Beograda, kvota na više od 0,5 gola iznosi 1,20, znatno manje nego za manje od 0,5 gola, gde je kvota 4,05. Za više od 1 gola kvota je 1,40, a za manje od 1 gola 2,70. Na granici od 1,5 gola, manje ima kvotu 1,65, a više 2,10; na granici od 2 gola kvote su 1,27 za manje i 3,40 za više.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 4,05 | 0,5 | 1,20 |
| 2,70 | 1 | 1,40 |
| 1,65 | 1,5 | 2,10 |
| 1,27 | 2 | 3,40 |


















