Pregled kvota
Radnik Surdulica je favorit: kvota na P1 iznosi 2,13, dok su kvote na nerešeno i P2 bliske — 3,30 i 3,20. Kvota na ukupno manje od 2,5 gola iznosi 1,73, a na ukupno više od 2,5 gola 1,97. Kod hendikepa (0), kvota na F1(0) niža je nego na F2(0): 1,55 prema 2,30.
Zašto je Radnik Surdulica favorit
Kladionice smatraju domaćine favoritima: pobeda Radnika nudi se sa kvotom 2,13, kvota na nerešeno iznosi 3,30, a na pobedu Radničkog Niš 3,20.
- Domaćini su efikasni u napadu na svom stadionu i postižu u proseku 1,83 gola po utakmici.
- Radnički Niš nije postigao više od jednog gola ni u jednom od šest uzastopnih gostujućih mečeva u Superligi Srbije.
Forma i sastav Radnika Surdulica
U prethodnom kolu Superlige Srbije Radnik Surdulica je izgubio od IMT-a u gostima rezultatom 0:1. Ekipa nastoji da održi ravnotežu u igri kod kuće i u proseku prima 1,17 gola po utakmici, dok zbirni pokazatelj očekivanih golova (xG) u njenim mečevima iznosi 2,81, što je jedna od najnižih vrednosti u ligi.
- U 8 od poslednjih 10 utakmica Radnika kod kuće u Superligi Srbije bilo je više od 2,5 ofsajda.
- Radnik je dobio više od 1,5 žutih kartona u 8 od poslednjih 10 ligaških utakmica kod kuće.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Stefan Ranđelović, David Stojanović, Uroš Filipović, Uroš Lazić, Sejdu Abubakar, Aleksandar Pejović, Martin Novaković, Miloš Popović, Viktor Bogdanović, Milan Spasić, Emanuel Džunior Kvarši.
Forma i sastav Radničkog Niš
Pred 12. kolo Radnički Niš zauzima 13. mesto na tabeli Superlige Srbije sa 8 bodova i gol-razlikom 7:15. U prethodnoj utakmici izgubio je od Vojvodine kod kuće rezultatom 1:4, a jedini gol postigao je zahvaljujući autogolu protivnika u 90. minutu.
Radnički je neefikasan tokom celog takmičenja: postiže u proseku 0,7 gola po utakmici, što je jedan od najnižih proseka u prvenstvu.
- U poslednjih 6 gostujućih utakmica Radničkog Niš u sezoni 2026/27 Superlige Srbije postignuto je manje od 3,5 gola.
- U poslednjih 10 utakmica Radničkog Niš kod kuće u Superligi Srbije njegovi protivnici izveli su manje od 5,5 kornera.
Očekivani sastav (4-5-1): Ivan Kostić, Đorđe Petrović, Uroš Vitas, Nikola Zečević, Stefan Veličković, Damjan Krajišnik, Eliman Frank Kanute, Isa Abas, Radomir Milosavljević, Omogbolahan Aribi, Kvaku Bonsu Osei.
Šanse timova
Pobeda Radnika nudi se sa kvotom 2,13, kvotom bez marže 2,31 i verovatnoćom od 43,3%. Za nerešeno su navedeni kvota 3,30, kvota bez marže 3,58 i verovatnoća od 27,9%; pobeda Radničkog Niš nudi se sa kvotom 3,20, kvotom bez marže 3,47 i verovatnoćom od 28,8%.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Radnika Surdulica | 2,13 | 2,31 | 43,3% |
| Nerešeno | 3,30 | 3,58 | 27,9% |
| Pobeda Radničkog Niš | 3,20 | 3,47 | 28,8% |
Prognoza na ukupan broj golova
Na liniji 2,5 kvota na ukupno manje od 2,5 gola niža je nego na ukupno više od 2,5 gola: 1,73 prema 1,97. Na liniji 3,5 razlika je veća: ukupno manje od 3,5 gola — 1,30, ukupno više od 3,5 gola — 3,20.
| Linija | Ukupno manje | Ukupno više |
|---|---|---|
| 2,5 | 1,73 | 1,97 |
| 3,5 | 1,30 | 3,20 |
Prognoza na hendikep
Kvota na F1(-1,5) iznosi 3,80, a na F2(-1,5) 6,20. Kod hendikepa +1,5 kvote su bliže: F1(+1,5) — 1,07, F2(+1,5) — 1,20. Na liniji -1 ponuđeni su F1(-1) sa kvotom 3,10 i F2(-1) sa kvotom 5,40; na liniji +1, F1(+1) sa kvotom 1,10 i F2(+1) sa kvotom 1,30. Kod hendikepa (0), kvota na F1(0) niža je nego na F2(0): 1,55 prema 2,30.
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 3,80 | -1,5 | 6,20 |
| 1,07 | +1,5 | 1,20 |
| 3,10 | -1 | 5,40 |
| 1,10 | +1 | 1,30 |
| 1,55 | 0 | 2,30 |
Prognoza na opkladu „oba tima daju gol“
Kvota na „oba tima daju gol - GG“ niža je nego na „oba tima daju gol - NG“: 1,75 prema 1,95. Dakle, opcija da oba tima postignu gol procenjena je kao nešto verovatnija.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,75 |
| NG | 1,95 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
1.33
|
1.30
|
1.66
|
| MaxBet |
1.27
|
1.27
|
1.60
|
| Vivatbet |
1.33
|
1.30
|
1.66
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Kladionice su za ovaj meč postavile sledeće granice za golove timova: Radnik Surdulica — 1,5 gola, Radnički Niš — 1 gol.
Golovi Radnika Surdulica
Za golove Radnika Surdulica kvota na manje od 0,5 gola viša je nego na više od 0,5 gola: 3,85 prema 1,22. Na liniji 1 gola ponuđeni su manje od 1 gola sa kvotom 2,55 i više od 1 gola sa kvotom 1,45; na liniji 1,5 gola, manje od 1,5 gola sa kvotom 1,62 i više od 1,5 gola sa kvotom 2,15. Na liniji 2 gola kvota na manje od 2 gola iznosi 1,25, a na više od 2 gola 3,50.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 3,85 | 0,5 | 1,22 |
| 2,55 | 1 | 1,45 |
| 1,62 | 1,5 | 2,15 |
| 1,25 | 2 | 3,50 |
Golovi Radničkog Niš
Za golove Radničkog Niš kvota na manje od 0,5 gola viša je nego na više od 0,5 gola: 2,75 prema 1,40. Na liniji 1 gola kvote su gotovo jednake: manje od 1 gola — 1,87, više od 1 gola — 1,83. Na liniji 1,5 gola kvota na manje od 1,5 gola niža je nego na više od 1,5 gola: 1,35 prema 2,90.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 2,75 | 0,5 | 1,40 |
| 1,87 | 1 | 1,83 |
| 1,35 | 1,5 | 2,90 |


















