Pregled kvota
PSŽ je favorit: P1 1,43 naspram nerešenog 5,10 i P2 6,60. Za glavni total, ukupno više od 2,5 gola sa kvotom 1,45 ima nižu kvotu od ukupno manje od 2,5 gola sa kvotom 2,70. Kod hendikepa, F2(+1,5) sa kvotom 1,75 ima nižu kvotu od F1(-1,5) sa kvotom 2,08.
Zašto je PSŽ favorit meča
Kladionice nude kvotu 1,43 na pobedu PSŽ-a, 5,10 na nerešeno, a pobeda Monaka ocenjena je kvotom 6,60.
- Parižani zadržavaju visoku efikasnost u napadu i pred ovaj meč u Ligi 1 zauzimaju 3. mesto po postignutim golovima, sa prosekom od 2,0 gola po utakmici.
- Gosti dočekuju meč uz zgusnut raspored: utakmica sa Marseilleom odigrana je samo tri dana posle gostovanja u evropskom takmičenju, što povećava fizičko opterećenje ekipe.
Forma i sastav PSŽ-a
PSŽ je prvenstvo Francuske počeo sa dva efikasna nerešena rezultata u gostima — 2:2 protiv Renna i 2:2 sa Lilleom.
Kod kuće ekipa pokazuje stabilnu igru u odbrani i posle prekida: u 10 poslednjih domaćih mečeva Lige 1 rivali Parižana nisu imali više od 11,5 pokušaja šuta po utakmici, a PSŽ nijednom nije izgubio po broju kornera.
Važne brojke:
- U 9 od poslednjih 10 domaćih mečeva Lige 1 uz učešće PSŽ-a postignuta su najmanje 3 gola.
- PSŽ je imao više od 12,5 pokušaja šuta u 10 od poslednjih 10 domaćih mečeva Lige 1.
- PSŽ je imao najmanje 6 šuteva u okvir gola u 10 od poslednjih 10 domaćih mečeva Lige 1.
Očekivani sastav (4-3-3): Matvej Safonov — Ašraf Hakimi — Markinjos — Vilijan Pačo — Lukas Beraldo — Voren Zair-Emeri — Vitinja — Fabijan Ruis — Magnas Akliuš — Feran Tores — Dezire Due
Nuno Mendeš, Žoao Neveš, Bredli Barkola, Usman Dembele i Ibrahim Mbaje nisu bili u sastavu za utakmicu 28. avgusta.
Forma i sastav Monaka
Monako je pod vođstvom Filipea Luisa osvojio šest bodova u prva dva kola, pobedivši Le Havre (1:0) i Marseille (2:0), te izbio na prvo mesto tabele uz gol-razliku 3:0.
Gostujući mečevi Monegašana igraju se visokim intenzitetom: ekipa je dobila najmanje po 2 žuta kartona u 9 od poslednjih 10 gostujućih utakmica Lige 1, dok su rivali protiv nje napravili najviše 13 faulova.
Važne brojke:
- Rivali Monaka šutirali su u okvir gola najmanje 4 puta u 8 od poslednjih 10 gostujućih mečeva Lige 1.
- U 8 od poslednjih 10 gostujućih mečeva Monaka u Ligi 1 izvedeno je najmanje 9 kornera.
- Rivali Monaka imali su više od 12,5 pokušaja šuta u 8 od poslednjih 10 gostujućih mečeva Lige 1.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Lukaš Hradecki — Vanderson — Sadibu Sane — Erik Dajer — Flavio Nazinjo — Denis Zakarija — Lamin Kamara — Mamadu Kulibali — Aleksandar Golovin — Stanis Idumbo — Pari Bruner
Folarin Balogun trenirao je individualno, Ansu Fati leči list, a Edan Diop se delimično vratio treninzima.
Šanse timova
Pobeda PSŽ-a prosečno se kotira na 1,43; kvota bez marže je 1,50, a verovatnoća 66,8%. Za nerešeno su navedeni 5,10, 5,34 i 18,7%, a za pobedu Monaka 6,60, 6,91 i 14,5%.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda PSŽ-a | 1,43 | 1,50 | 66,8% |
| Nerešeno | 5,10 | 5,34 | 18,7% |
| Pobeda Monaka | 6,60 | 6,91 | 14,5% |
Prognoza na ukupan broj golova
Za ukupno manje od 2,5 gola nudi se 2,70, a za ukupno više od 2,5 gola 1,45, što ukazuje na očekivanje efikasne utakmice. Na granici 3,5, ukupno manje sa kvotom 1,75 kotira se niže od ukupno više sa kvotom 2,10.
| Granica | Ukupno manje | Ukupno više |
|---|---|---|
| 2,5 | 2,70 | 1,45 |
| 3,5 | 1,75 | 2,10 |
Prognoza na hendikep
F1(-1,5) dostupan je sa kvotom 2,08, dok je F2(+1,5) sa kvotom 1,75. Na granici 1, F1(-1) ocenjen je na 1,62, a F2(+1) na 2,25. Uz nulti hendikep, F1(0) je 1,14 naspram 4,60 za F2(0).
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 2,08 | -1,5 | — |
| — | +1,5 | 1,75 |
| 1,62 | -1 | — |
| — | +1 | 2,25 |
| 1,14 | 0 | 4,60 |
Prognoza na opkladu "oba tima daju gol"
Opklada „oba tima daju gol - GG“ kotira se na 1,65, a „oba tima daju gol - NG“ na 2,20; niža kvota ukazuje da se golovi oba tima smatraju verovatnijim scenarijem.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,65 |
| NG | 2,20 |
Prognoza na duplu šansu
1X sa kvotom 1,13 i 12 sa kvotom 1,19 imaju niže kvote od X2 sa kvotom 2,85.
| 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|
| 1,13 | 1,19 | 2,85 |
Prognoza za golove timova
Za ovaj meč kladionice su postavile sledeće timske totale: PSŽ — 2,5 gola, Monako — 1 gol.
Golovi PSŽ-a
Golovi PSŽ-a: ukupno manje od 0,5 gola je 8,50, a ukupno više od 0,5 gola 1,04. Na granici 2, ukupno manje kotira se na 2,20, a ukupno više na 1,65; na 2,5 iznose 1,70 i 2,10. Za granicu 3 navedene su kvote 1,35 na ukupno manje i 2,95 na ukupno više.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 8,50 | 0,5 | 1,04 |
| 2,20 | 2 | 1,65 |
| 1,70 | 2,5 | 2,10 |
| 1,35 | 3 | 2,95 |
Golovi Monaka
Golovi Monaka: ukupno manje od 0,5 gola dostupno je sa kvotom 2,40, a ukupno više od 0,5 gola sa kvotom 1,55. Na granici 1, ukupno manje je 1,58 naspram 2,30 na ukupno više, a na 1,5 je 1,28 naspram 3,35.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 2,40 | 0,5 | 1,55 |
| 1,58 | 1 | 2,30 |
| 1,28 | 1,5 | 3,35 |
Ko će suditi meč
Žerom Brisar (Francuska)
Mečevi – 18 (Liga 1, 2025/26–2026/27);
Faulovi u proseku po meču – 24;
Žuti kartoni u proseku po meču (uključujući druge) – 4,4;
Mečevi sa crvenim kartonima – 5 od 18;
Mečevi sa penalima – 3 od 18.














