Pregled kvota
Pobeda Monce (P1) sa kvotom 2,40 smatra se verovatnijom od nerešenog ishoda i pobede Kaljarija (P2), za koje je kvota po 3,20. Kod ukupnog broja golova, manje od 2,5 gola sa kvotom 1,75 smatra se verovatnijim od više od 2,5 gola sa kvotom 2,08. Hendikep Monce (0) sa kvotom 1,68 deluje verovatnije od hendikepa Kaljarija (0) sa kvotom 2,20.
Zašto je Monca favorit
Kladionice nude kvotu 2,40 na pobedu Monce, a po 3,20 na nerešeno i pobedu Kaljarija.
- Domaćini nisu pobedili u 9 od poslednjih 10 mečeva Serije A kod kuće, a primali su u proseku 2,5 gola po utakmici.
- Kaljari igra organizovano u odbrani: gosti primaju u proseku 0,5 gola po utakmici i dele prvo mesto u ligi po čvrstini odbrane.
Forma i sastav Monce
U prethodnom kolu Monca je izgubila od Lacija 1:3, pošto je veći deo meča igrala sa desetoricom nakon isključenja Lorenca Lukezija. I sa igračem manje uspela je da prilagodi igru, smanji zaostatak u drugom poluvremenu i stvori nekoliko prilika za izjednačenje.
Ipak, Monca ima problema kod kuće: u 9 od poslednjih 10 prvenstvenih mečeva na svom terenu nije imala više udaraca u okvir gola od protivnika, a redovno je dopuštala protivnicima više od 11 udaraca ka svom golu.
- Monca je postizala manje od 1,5 gola u 8 od poslednjih 10 mečeva Serije A kod kuće.
- Ukupno manje od 10,5 kornera zabeleženo je u 8 od poslednjih 10 prvenstvenih mečeva Monce kod kuće.
- Ukupno više od 2,5 gola zabeleženo je u 8 od poslednjih 10 mečeva Monce u Seriji A.
Očekivani sastav (3-4-2-1): Samjuel Tornkvist, Kuadio, Lorenco Lukezi, Andrea Karboni, Samuele Birindeli, Majkl Folorunšo, Ebenezer Akinsanmiro, Rikardu Mangaš, Siril Ngong, Esekjel Sebaljos, Gustavo Varela.
Lorenco Lukezi čeka odluku disciplinskog organa nakon direktnog crvenog kartona, a Rikardu Mangaš se povredio u prošlom meču.
Forma i sastav Kaljarija
Kaljari u ovaj meč ulazi posle nerešenih 1:1 protiv Juventusa kod kuće. Glavni trener Fabio Pisakane ističe da je cilj ekipe da ostane u najvišem rangu italijanskog fudbala.
Sardinci u gostima igraju pragmatično: izveli su manje od 5,5 kornera u 9 od poslednjih 10 gostovanja u Seriji A, dok su protivnici Kaljarija u poslednjih 10 mečeva dobijali najviše 2,5 žuta kartona.
- U 9 od poslednjih 10 gostujućih mečeva Kaljarija u Seriji A postignuto je manje od 3,5 gola.
- Ukupno manje od 4,5 žutih kartona zabeleženo je u poslednjih 10 mečeva Kaljarija u Seriji A.
- Kaljari je napravio manje od 12,5 faulova u 9 od poslednjih 10 prvenstvenih mečeva.
Očekivani sastav (4-3-2-1): Elia Kaprile, Ze Pedro, Jeri Mina, Huan Rodrigez, Adam Obert, Mišel Adopo, Hari Vinks, Alesandro Romano, Yanis Massolin, Danijel Maldini, Pol Mendi.
Kevin Karlos se oporavlja od povrede, a Alesandro Dejola se vratio treninzima sa ekipom.
Šanse timova
P1: prosečna kvota je 2,40, kvota bez marže 2,50, a verovatnoća 40%. Nerešeno i P2 imaju iste vrednosti: kvota je po 3,20, kvota bez marže 3,33, a verovatnoća po 30%.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Monce | 2,40 | 2,50 | 40,0% |
| Nerešeno | 3,20 | 3,33 | 30,0% |
| Pobeda Kaljarija | 3,20 | 3,33 | 30,0% |
Prognoza na ukupan broj golova
Kvota na ukupno manje od 2,5 gola je 1,75, a na ukupno više od 2,5 gola 2,08. Za granicu od 3,5 gola kvota na manje je 1,28, a na više 3,35.
| Granica | Ukupno manje | Ukupno više |
|---|---|---|
| 2,5 | 1,75 | 2,08 |
| 3,5 | 1,28 | 3,35 |
Prognoza na hendikep
Hendikep Monce (-1,5) dostupan je sa kvotom 4,50, a hendikep Kaljarija (-1,5) sa kvotom 5,90; za granicu 1,5 kvote su 1,08 na hendikep Monce (+1,5) i 1,15 na hendikep Kaljarija (+1,5). Hendikep Monce (-1) ima kvotu 3,75, a hendikep Kaljarija (-1) 5,10; za hendikep Monce (+1) kvota je 1,12, a za hendikep Kaljarija (+1) 1,23. Kod hendikepa (0) kvota na Moncu je 1,68, a na Kaljari 2,20.
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 4,50 | -1,5 | 5,90 |
| 1,08 | +1,5 | 1,15 |
| 3,75 | -1 | 5,10 |
| 1,12 | +1 | 1,23 |
| 1,68 | 0 | 2,20 |
Prognoza na opkladu „oba tima daju gol“
Kvota na „oba tima daju gol - GG“ iznosi 1,75, a na „oba tima daju gol - NG“ 2,00: ishod u kojem bar jedan tim neće postići gol smatra se manje verovatnim.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,75 |
| NG | 2,00 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
1.39
|
1.39
|
1.60
|
| MaxBet |
1.35
|
1.30
|
1.55
|
| Vivatbet |
1.39
|
1.39
|
1.60
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Za ovaj meč kladionice su postavile granice za golove timova: 1,5 gola za Moncu i 1 gol za Kaljari.
Golovi Monce
Golovi Monce: manje od 0,5 gola sa kvotom 3,55, više od 0,5 gola sa kvotom 1,25; manje od 1 gola sa kvotom 2,40, više od 1 gola sa kvotom 1,53. Za granicu od 1,5 gola kvota na manje je 1,55, a na više 2,35; za granicu od 2 gola kvota na manje je 1,18, a na više 4,15.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 3,55 | 0,5 | 1,25 |
| 2,40 | 1 | 1,53 |
| 1,55 | 1,5 | 2,35 |
| 1,18 | 2 | 4,15 |
Golovi Kaljarija
Golovi Kaljarija: manje od 0,5 gola sa kvotom 2,85, više od 0,5 gola sa kvotom 1,37; manje od 1 gola sa kvotom 1,95, više od 1 gola sa kvotom 1,80. Za granicu od 1,5 gola kvota na manje je 1,38, a na više 2,80.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 2,85 | 0,5 | 1,37 |
| 1,95 | 1 | 1,80 |
| 1,38 | 1,5 | 2,80 |
Ko će suditi meč
Andrea Kalcavara (Italija)
Mečevi – 21 (Serija A, Serija B, 2025/26-2026/27);
Faulovi u proseku po meču – 25;
Žuti kartoni u proseku po meču (uključujući druge žute) – 4;
Mečevi sa crvenim kartonom – 1 od 21;
Mečevi sa penalom – 5 od 21.


















