Pregled kvota
PSŽ je izraziti favorit: kvota na P2 je 1,42, naspram približno 6,30 na P1 i 5,40 na nerešeno. Na osnovnoj granici ukupnog broja golova kvota na više od 2,5 gola (1,32) niža je od kvote na manje (3,10). Među opkladama na hendikep, F2(-1,5) sa kvotom 2,05 smatra se verovatnijim ishodom od F1(-1,5) sa kvotom 8,50.
Zašto je PSŽ favorit
Kladionice daju jasnu prednost PSŽ-u: kvota na pobedu gostiju je 1,42, na nerešeno 5,40, a na pobedu Strazbura 6,30.
- PSŽ je na 3. mestu u Ligi 1 po broju postignutih golova, sa 11 pogodaka u šest kola.
- Strazbur je primio 12 golova u šest mečeva Lige 1; lošiji su samo Troa (13) i Oser (16).
- PSŽ je izgubio od Strazbura samo jednom u poslednjih 18 međusobnih susreta.
Forma i sastav Strazbura
Strazbur je posle dve pobede uz mnogo golova, protiv Lansa (2:1) i Troe (6:2), odigrao nerešeno s Monakom (1:1), a zatim izgubio od Parija (1:2) i Nice (1:2). Glavni problem je odbrana. Domaćini su primili gol u svakoj utakmici, u proseku po dva gola po meču.
- U 9 od poslednjih 10 utakmica Strazbura kod kuće u Ligi 1 izvedeno je ukupno više od 8,5 kornera.
- Strazbur je napravio manje od 11,5 prekršaja u svakom od poslednjih 10 mečeva kod kuće u Ligi 1.
- Strazbur je dobio manje od 2,5 žuta kartona u svakom od poslednjih 10 mečeva kod kuće u Ligi 1.
Očekivani sastav (4-3-3): Filip Jorgensen, Dženezis Antvi, Džejlend Mičel, Karim Kulibali, Oso, Diogu Souza, Pap Diop, Dario Esugo, Gesim Jasin, Konrad Harder, Semjuel Amo-Amejav.
Van terena: Hoakin Paničeli, Marsijal Godo, Ismael Dukure (svi zbog povrede), Sebastijan Nanasi (nastup pod znakom pitanja).
Forma i sastav PSŽ-a
PSŽ je vezao pet pobeda: u Ligi šampiona savladao je Slovan (6:1) i Mančester Siti (4:2), a u Ligi 1 Brest (1:0), Marsej (2:1) i Le Man (3:1). Odbrana ostaje problem i za tim Luisa Enrikea: u 10 mečeva ove sezone samo jednom nije primio gol.
- U 9 od poslednjih 10 gostovanja PSŽ-a u Ligi 1 izvedeno je ukupno manje od 10,5 kornera.
- PSŽ je napravio manje od 11,5 prekršaja u svakom od poslednjih 10 gostovanja u Ligi 1.
- U poslednjih 10 gostovanja PSŽ-a u Ligi 1 zabeleženo je ukupno više od 2,5 ofsajda.
Očekivani sastav (4-3-3): Matvej Safonov, Ašraf Hakimi, Ilja Zabarnji, Vilijan Pačo, Nunu Mendeš, Žoao Neveš, Vitinja, Fabijan Ruis, Manes Akliuš, Feran Tores, Mika Gods.
Van terena: Alesandro Longoni, Seni Majulu (obojica zbog povrede).
Šanse timova
Kvota na P1 je 6,30; bez marže iznosi 6,60, uz verovatnoću od 15,1%. Kvota na nerešeno je 5,40, odnosno 5,66 bez marže, uz verovatnoću od 17,7%. Kvota na P2 je 1,42, odnosno 1,49 bez marže, uz verovatnoću od 67,2%, što potvrđuje status PSŽ-a kao favorita.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Strazbura | 6,30 | 6,60 | 15,1% |
| Nerešeno | 5,40 | 5,66 | 17,7% |
| Pobeda PSŽ-a | 1,42 | 1,49 | 67,2% |
Prognoza na ukupan broj golova
Na granici od 2,5 gola kvota na više (1,32) niža je od kvote na manje (3,10). Na granici od 3,5 gola kvote su bliže: više — 1,82, manje — 1,98, pa se više golova smatra malo verovatnijim ishodom.
| Granica | Manje golova | Više golova |
|---|---|---|
| 2,5 | 3,10 | 1,32 |
| 3,5 | 1,98 | 1,82 |
Prognoza na hendikep
Kvota na F2(-1,5) je 2,05, a na F1(-1,5) 8,50. Na granici +1,5 kvota na F2(+1,5) je 1,03, naspram 1,77 na F1(+1,5); na granici -1 kvote su 1,60 za F2(-1) i 7,30 za F1(-1). Na granici +1 kvota na F2(+1) je 1,05, a na F1(+1) 2,25; na granici 0 kvota na F2(0) je 1,15, a na F1(0) 4,40.
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 8,50 | -1,5 | 2,05 |
| 1,77 | +1,5 | 1,03 |
| 7,30 | -1 | 1,60 |
| 2,25 | +1 | 1,05 |
| 4,40 | 0 | 1,15 |
Prognoza na opkladu „oba tima daju gol“
Ishod „oba tima daju gol - GG“ sa kvotom 1,50 smatra se verovatnijim od ishoda „oba tima daju gol - NG“ sa kvotom 2,55. Dakle, manje je verovatno da bar jedan tim neće postići gol.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,50 |
| NG | 2,55 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
2.94
|
1.19
|
1.12
|
| Vivatbet |
2.94
|
1.19
|
1.12
|
| Bet365 |
2.75
|
1.14
|
1.13
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Kladionice su za ovaj meč postavile sledeće granice golova timova: Strazbur — 1 gol, PSŽ — 2,5 gola.
Golovi Strazbura
Golovi Strazbura: kvota da će postići više od 0,5 gola (1,40) niža je od kvote da će postići manje od 0,5 gola (2,70). Na granici od 1 gola kvote su gotovo jednake: manje — 1,82, više — 1,95. Na granici od 1,5 gola kvota na manje (1,37) niža je od kvote na više (2,85).
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 2,70 | 0,5 | 1,40 |
| 1,82 | 1 | 1,95 |
| 1,37 | 1,5 | 2,85 |
Golovi PSŽ-a
Golovi PSŽ-a: kvota da će postići više od 2 gola (1,53) niža je od kvote da će postići manje od 2 gola (2,40). Na granici od 2,5 gola kvota na manje je 1,82, a na više 1,95. Na granici od 3 gola kvota na manje (1,45) niža je od kvote na više (2,65).
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 2,40 | 2 | 1,53 |
| 1,82 | 2,5 | 1,95 |
| 1,45 | 3 | 2,65 |
Ko će suditi meč
Vili Delažo (Francuska)
Mečevi – 21 (Liga 1, 2025/26–2026/27);
Prosek prekršaja po meču – 24;
Prosek žutih kartona po meču (uključujući druge žute) – 3,1;
Mečevi s crvenim kartonom – 4 od 21;
Mečevi s penalom – 7 od 21.

















