Pregled kvota
Majnc je umereni favorit: P2 ima kvotu 2,25, P1 3,05, a nerešeno 3,65. Za ukupno više od 2,5 gola kvota je 1,63, a za ukupno manje od 2,5 gola 2,25. Kod hendikepa (0), kvota za F2 je 1,65, a za F1 2,20.
Zašto je Majnc favorit
Kladionice daju prednost gostima: pobeda Majnca ima kvotu 2,25, pobeda Šalkea 3,05, a nerešeno 3,65.
- Majnc je na početku sezone efikasniji od rivala: gosti postižu u proseku 2,6 golova po meču, dok je Šalke postizao u proseku 0,8 golova po utakmici.
- Gosti redovno napadaju: u 10 od poslednjih 10 mečeva Bundeslige Majnc je imao više od 14,5 pokušaja šuta, računajući i blokirane udarce.
- Ipak, Šalke nije izgubio u 9 od poslednjih 10 mečeva Bundeslige kod kuće. To odgovara opkladi na duplu šansu 1X i pokazuje da pri izboru opklade treba uzeti u obzir mogućnost nerešenog ishoda.
Forma i sastav Šalkea
U prethodnom kolu Bundeslige, 11. oktobra, Šalke je izgubio od Frajburga rezultatom 1:2. Izjednačio je još u prvom poluvremenu i dugo imao igrača više posle isključenja protivničkog fudbalera, ali je primio odlučujući gol u 85. minutu.
U mečevima Šalkea pada malo golova: u proseku ukupno 2,0 po utakmici. Po tom pokazatelju ekipa deli poslednje mesto u ligi, što govori o slaboj efikasnosti njenih mečeva na početku prvenstva.
- U 8 od poslednjih 10 mečeva Bundeslige koje je Šalke igrao kod kuće izvedeno je ukupno više od 10,5 kornera.
- U 8 od poslednjih 10 mečeva Bundeslige koje je Šalke igrao kod kuće njegovi protivnici imali su manje od 5,5 šuteva u okvir gola.
- U 8 od poslednjih 10 mečeva Bundeslige koje je Šalke igrao kod kuće oba tima su zajedno napravila više od 22,5 faula.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Loris Karijus, Hasan Kuručaj, Robin Gozens, Musa Sila, Satoši Tanaka, Adrijan Gantenbajn, Kenan Karaman, Junior Adamu, Sufijan el Fauzi, Nikola Katić, Maksimilijan Veber
Forma i sastav Majnca
Protiv Bajera 10. oktobra Majnc je do poluvremena nadoknadio zaostatak od dva gola. Uprkos pritisku u napadu i 23 šuta, primio je gol posle odmora i izgubio rezultatom 3:4, pošto je smanjio zaostatak pred kraj meča.
Mečevi gostiju su efikasni: u njima u proseku pada 4,6 golova po utakmici. Po tom pokazatelju Majnc je među tri ekipe Bundeslige čiji mečevi imaju najviše golova.
- Majnc nije izgubio u 9 od poslednjih 10 gostujućih mečeva Bundeslige.
- U 9 od poslednjih 10 mečeva Bundeslige u kojima je igrao Majnc zabeleženo je ukupno više od 8,5 šuteva u okvir gola.
- U 9 od poslednjih 10 gostujućih mečeva Majnca u Bundesligi njegovi protivnici su se našli u ofsajdu manje od 2,5 puta.
Očekivani sastav (3-4-3): Aleksander Švolov, Filip Mvene, Fabio Gruber, Štefan Poš, Erik Martel, Kaišu Sano, Filip Tic, Nadim Amiri, Antoni Kasi, Šeraldo Beker, Kacper Potulski
Šanse timova
Procena bez marže daje prednost ishodu P2: verovatnoća je 42,5%, uz realnu kvotu 2,35, naspram 31,3% i 3,19 za P1. Nerešeno ima procenjenu verovatnoću od 26,2% i realnu kvotu 3,82.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Šalkea | 3,05 | 3,19 | 31,3% |
| Nerešeno | 3,65 | 3,82 | 26,2% |
| Pobeda Majnca | 2,25 | 2,35 | 42,5% |
Prognoza na ukupan broj golova
Na granici od 2,5 gola kvota za ukupno više od 2,5 gola iznosi 1,63, a za ukupno manje od 2,5 gola 2,25. Na granici od 3,5 gola odnos je obrnut: kvota za ukupno manje od 3,5 gola iznosi 1,52, a za ukupno više od 3,5 gola 2,45.
| Granica | Ukupno manje | Ukupno više |
|---|---|---|
| 2,5 | 2,25 | 1,63 |
| 3,5 | 1,52 | 2,45 |
Prognoza na hendikep
Kod svih prikazanih hendikepa kvota za F2 je niža: F2(-1,5) ima kvotu 3,90 naspram 4,90 za F1(-1,5), a F2(+1,5) 1,13 naspram 1,20 za F1(+1,5). Na granicama -1 i +1 kvote su 3,20 za F2(-1) naspram 4,30 za F1(-1), odnosno 1,17 za F2(+1) naspram 1,30 za F1(+1). Za hendikep (0), kvota za F2(0) je 1,65, a za F1(0) 2,20.
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 4,90 | -1,5 | 3,90 |
| 1,20 | +1,5 | 1,13 |
| 4,30 | -1 | 3,20 |
| 1,30 | +1 | 1,17 |
| 2,20 | 0 | 1,65 |
Prognoza na opkladu „oba tima daju gol“
Kvota za „oba tima daju gol - GG“ znatno je niža, 1,55 naspram 2,40 za „oba tima daju gol - NG“, pa se GG ocenjuje kao verovatniji ishod.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,55 |
| NG | 2,40 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
1.67
|
1.33
|
1.41
|
| MaxBet |
1.60
|
1.27
|
1.35
|
| Vivatbet |
1.67
|
1.33
|
1.41
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Kladionice su za ovaj meč postavile granicu golova za oba tima: Šalke 1,5 gola, Majnc 1,5 gola.
Golovi Šalkea
Golovi Šalkea: za više od 0,5 gola kvota je 1,25, a za manje od 0,5 gola 3,55. Na granici od 1 gola, za više od 1 kvota je 1,52, a za manje od 1 iznosi 2,45. Na granici od 1,5 gola, za manje od 1,5 kvota je 1,60, a za više od 1,5 iznosi 2,25. Na granici od 2 gola, za manje od 2 kvota je 1,23, a za više od 2 iznosi 3,75.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 3,55 | 0,5 | 1,25 |
| 2,45 | 1 | 1,52 |
| 1,60 | 1,5 | 2,25 |
| 1,23 | 2 | 3,75 |
Golovi Majnca
Golovi Majnca: za više od 0,5 gola kvota je 1,15, a za manje od 0,5 gola 4,40; za više od 1 gola kvota je 1,30, a za manje od 1 gola 3,20. Na granici od 1,5 gola kvote su gotovo jednake: za manje od 1,5 kvota je 1,85, a za više od 1,5 iznosi 1,90. Na granici od 2 gola, za manje od 2 kvota je 1,35, a za više od 2 iznosi 2,90.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 4,40 | 0,5 | 1,15 |
| 3,20 | 1 | 1,30 |
| 1,85 | 1,5 | 1,90 |
| 1,35 | 2 | 2,90 |

















