Pregled kvota
Fenerbahče je favorit: kvota na njegovu pobedu (P1) je oko 1,68, na nerešeno 4,15, a na pobedu Slavije (P2) 4,70. Na granici od ukupno 2,5 gola kvota za više je niža nego za manje: 1,62 prema 2,30. Uz hendikep (0), kvota na domaćine je 1,28, a na goste 3,35, što takođe ukazuje na prednost Fenerbahčea.
Zašto je Fenerbahče favorit
Kladionice daju prednost domaćinima: kvota na pobedu Fenerbahčea je 1,68, na nerešeno 4,15, a na pobedu Slavije 4,70.
- Fenerbahče nije izgubio u 11 od poslednjih 12 utakmica Lige šampiona kod kuće.
- Slavija Prag nije pobedila u 9 od poslednjih 10 gostujućih utakmica u ovom takmičenju.
Forma i sastav Fenerbahčea
Fenerbahče u ovaj meč ulazi posle pobede kod kuće nad Alanjasporom (3:0). Pre toga je u 2. kolu Lige šampiona izgubio od Aston Vile rezultatom 0:6.
Fenerbahče na svom stadionu dopušta malo udaraca u okvir gola u evropskim utakmicama: protivnici u sezoni 2026/27 u proseku upućuju samo 1 takav udarac po meču. Uz to, protivnici turskog kluba napravili su više od 10,5 prekršaja u svakoj od poslednjih njegovih 10 utakmica kod kuće u Ligi šampiona.
- Fenerbahče: ukupno manje od 3,5 gola bilo je u 9 od poslednjih 10 utakmica kod kuće u Ligi šampiona.
- Fenerbahče: protivnici su postigli manje od 1,5 gola u 9 od poslednjih 10 utakmica na njegovom terenu u Ligi šampiona.
- Fenerbahče: oba tima su zajedno uputila manje od 24,5 udaraca u 9 od poslednjih 10 utakmica na njegovom terenu u Ligi šampiona.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Ederson Moraeš, Nelson Semedo, Milan Škrinjar, Natan Ake, Levent Merdžan, Ngolo Kante, Mateo Genduzi, Mejson Grinvud, Irfan Džan Kahvedži, Oguz Ajdin, Romelu Lukaku.
Forma i sastav Slavije Prag
Slavija Prag je u prethodnom kolu evropskog takmičenja izgubila na gostovanju Sabahu rezultatom 0:2, a zatim odigrala 0:0 sa ekipom Hradec Kralove u češkoj ligi. Od 55. minuta tog meča igrala je s igračem manje zbog isključenja Tomaša Horija.
Slavija Prag na gostovanjima u Ligi šampiona igra čvrsto i fizički: napravila je više od 12,5 prekršaja u svakom od poslednjih 10 gostujućih mečeva u ovom takmičenju.
- Slavija Prag: ukupno manje od 3,5 gola bilo je u 8 od poslednjih 10 gostujućih utakmica u Ligi šampiona.
- Slavija Prag je dala manje od 1,5 gola u 10 od poslednjih 10 gostujućih utakmica u Ligi šampiona.
- Slavija Prag: ukupno više od 8,5 kornera bilo je u 8 od poslednjih 10 gostujućih utakmica u Ligi šampiona.
Očekivani sastav (3-4-3): Jakub Marković, Tomaš Holeš, David Zima, Tomaš Vlček, Samuel Isife, Viktor Novak, Lukaš Sadilek, Oskar Kubiak, Mojmir Hitil, Tomaš Hori, Danijel Šturm.
Šanse timova
Kvota na pobedu Fenerbahčea je 1,68; bez marže iznosi 1,76, uz verovatnoću od 56,7%. Kvota na nerešeno je 4,15, odnosno 4,35 bez marže, uz verovatnoću od 23%. Kvota na pobedu Slavije je 4,70; bez marže iznosi 4,93, uz verovatnoću od 20,3%.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Fenerbahčea | 1,68 | 1,76 | 56,7% |
| Nerešeno | 4,15 | 4,35 | 23,0% |
| Pobeda Slavije Prag | 4,70 | 4,93 | 20,3% |
Prognoza na ukupan broj golova
Za ukupno manje od 2,5 gola kvota je 2,30, a za više od 2,5 gola 1,62, pa kvote ukazuju na veću verovatnoću da će pasti najmanje tri gola. Na granici od 3,5 gola, kvota za manje je 1,53, a za više 2,40, što ukazuje na veću verovatnoću da će pasti manje od 3,5 gola.
| Granica | Ukupno manje | Ukupno više |
|---|---|---|
| 2,5 | 2,30 | 1,62 |
| 3,5 | 1,53 | 2,40 |
Prognoza na hendikep
Za hendikep Fenerbahčea (-1,5) kvota je 2,70, a za hendikep Slavije (-1,5) 7,90. Na granici +1,5 kvote su 1,05 za hendikep Fenerbahčea (+1,5) i 1,45 za hendikep Slavije (+1,5). Za hendikep Fenerbahčea (-1) kvota je 2,13, a za hendikep Slavije (-1) 6,80; na granici +1 kvote su redom 1,06 i 1,72. Uz hendikep (0), kvota na Fenerbahče je 1,28, a na Slaviju 3,35.
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 2,70 | -1,5 | 7,90 |
| 1,05 | +1,5 | 1,45 |
| 2,13 | -1 | 6,80 |
| 1,06 | +1 | 1,72 |
| 1,28 | 0 | 3,35 |
Prognoza na opkladu „oba tima daju gol“
Kvota na to da oba tima daju gol - GG iznosi 1,60, a na to da oba tima daju gol - NG, odnosno da bar jedan tim ne postigne gol, 2,25. Kvota za GG je niža.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,60 |
| NG | 2,25 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
1.22
|
1.26
|
2.23
|
| MaxBet |
1.15
|
1.20
|
2.10
|
| Vivatbet |
1.22
|
1.26
|
2.23
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Za ovaj meč kladionice su postavile sledeće granice za golove timova: Fenerbahče 2 gola, Slavija Prag 1 gol.
Golovi Fenerbahčea
Za Fenerbahče ukupno manje od 0,5 gola kvota je 6,40, a za više od 0,5 gola 1,07; na granici 1,5 gola kvote su 2,20 i 1,62. Za granicu od 2 gola kvota za manje iznosi 1,65, a za više 2,18; na granici 2,5 gola kvote su redom 1,37 i 2,85.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 6,40 | 0,5 | 1,07 |
| 2,20 | 1,5 | 1,62 |
| 1,65 | 2 | 2,18 |
| 1,37 | 2,5 | 2,85 |
Golovi Slavije
Za Slaviju ukupno manje od 0,5 gola kvota je 2,65, a za više od 0,5 gola 1,45. Na granici od 1 gola kvota za manje je 1,75, a za više 2,00; na granici 1,5 gola kvote su redom 1,35 i 3,00.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 2,65 | 0,5 | 1,45 |
| 1,75 | 1 | 2,00 |
| 1,35 | 1,5 | 3,00 |


















