Pregled kvota
Na tržištu 1X2 Monako je favorit: pobeda gostiju (P2) ima kvotu 2,05, dok su kvote na pobedu domaćina (P1) i nerešeno približno 3,70 i 3,45. Kvote na osnovnoj granici od 2,5 gola su bliske: ukupno manje od 2,5 gola ima kvotu 1,87, nešto nižu od kvote 1,93 na ukupno više od 2,5 gola. Za hendikep (0), kvota na Monako (0) iznosi 1,50, a na Lorjan (0) 2,60.
Zašto je Monako favorit
Kladionice daju prednost gostima: pobeda Monaka ima kvotu 2,05, nerešeno 3,45, a pobeda Lorjana 3,70.
• Monako redovno postiže golove protiv Lorjana: zatresao je mrežu u 13 od poslednjih 15 međusobnih susreta, a ove sezone u Ligi 1 u proseku postiže 1,67 golova po utakmici.
• Lorjan na početku ove sezone u proseku prima 1,0 gol po utakmici, ali će odbrani domaćina biti teško da zaustavi efikasan napad Monaka.
• Putovanje u Sofiju na utakmicu Lige konferencija pre prvenstvenog meča moglo bi da utiče na goste, pa je moguća rotacija sastava.
Forma i sastav Lorjana
U prethodnom kolu Lige 1 Lorjan je pobedio Pariz minimalnim rezultatom 1:0, zahvaljujući golu Gabena Bernarda u drugom poluvremenu. Tim iz Bretanje igra oprezno: na njegovim utakmicama u proseku pada samo 2,0 gola, što je najniži prosek uoči ovog kola. Ekipi Aleksandra Dižea nedostaju tri boda do mesta koja vode u evropska takmičenja.
- Lorjan je napravio manje od 11,5 prekršaja u svakom od poslednjih 10 mečeva kod kuće u Ligi 1.
- Na svakom od poslednjih 10 mečeva Lorjana kod kuće u Ligi 1 zabeleženo je manje od 3,5 ofsajda.
- Lorjan je izveo manje od 5,5 kornera u 9 od poslednjih 10 mečeva kod kuće u Ligi 1.
Očekivani sastav (5-4-1): Yvon Mvogo, Montasar Talbi, Arsen Kuasi, Natanijel Adžei, Dembo Sila, Sulejman Ture, Noa Kadju, Žan-Viktor Makengo, Alek Žoržen, Isak Jensen, Mamadu Kone
Ne igraju: Bandiougou Fadiga, Noa Mbamba (povređeni)
Forma i sastav Monaka
U poslednjoj utakmici Lige 1 Monako nije uspeo da sačuva prednost protiv Tuluza: na poluvremenu je vodio 2:0, ali je u drugom delu primio gol iz penala i dozvolio rivalu da izjednači. I pored dva izgubljena boda, Monako je ostao na vrhu tabele, sa jednim bodom prednosti nad Lilom i Renom. U četvrtak je u 1. kolu Lige konferencija ekipa Felipea Luisa savladala domaći CSKA u Sofiji (2:1).
- U 9 od poslednjih 10 utakmica Monaka u gostima u Ligi 1 protivnici su napravili manje od 13,5 prekršaja.
- U 8 od poslednjih 10 utakmica Monaka u gostima u Ligi 1 postignuto je više od 2,5 gola.
- U 8 od poslednjih 10 utakmica Monaka u gostima u Ligi 1 zabeleženo je više od 7,5 udaraca u okvir gola.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Lukaš Hradecki, Vanderson, Mohamed Salisu, Sadibu Sane, Flavio Nazinjo, Denis Zakarija, Lamin Kamara, Edan Diop, Aleksandar Golovin, Matis Deturbe, Matis Ablin
Ne igraju: Erik Dajer (povređen), Paris Bruner (suspendovan)
Šanse timova
Prema proceni bez marže, verovatnoća za P1 je 25,8% uz kvotu 3,70 i poštenu kvotu 3,88, a za nerešeno (X) 27,7% uz kvotu 3,45 i poštenu kvotu 3,62. Verovatnoća za P2 iznosi 46,5%: ponuđena kvota je 2,05, a procena bez marže 2,15.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Lorjana | 3,70 | 3,88 | 25,8% |
| Nerešeno | 3,45 | 3,62 | 27,7% |
| Pobeda Monaka | 2,05 | 2,15 | 46,5% |
Prognoza na ukupan broj golova
Za ukupno manje od 2,5 gola kvota je 1,87, a za ukupno više od 2,5 gola 1,93, pa su očekivanja gotovo izjednačena, uz blagu prednost manjem broju golova. Na granici od 3,5 gola, kvota za ukupno manje od 3,5 iznosi 1,33, a za ukupno više od 3,5 iznosi 3,05: kvota na manje od četiri gola je niža.
| Granica | Manje golova | Više golova |
|---|---|---|
| 2,5 | 1,87 | 1,93 |
| 3,5 | 1,33 | 3,05 |
Prognoza na hendikep
Hendikep H1(-1,5) ima kvotu 6,50, a H2(-1,5) 3,80. Na liniji 1,5 niža je kvota na H2(+1,5) — 1,06, naspram 1,22 za H1(+1,5). Kvota na H1(-1) iznosi 5,80, a na H2(-1) 2,95; za liniju 1 kvote su 1,35 na H1(+1) i 1,09 na H2(+1). Za hendikep (0), kvota na H2(0) iznosi 1,50, a na H1(0) 2,60.
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 6,50 | -1,5 | 3,80 |
| 1,22 | +1,5 | 1,06 |
| 5,80 | -1 | 2,95 |
| 1,35 | +1 | 1,09 |
| 2,60 | 0 | 1,50 |
Prognoza na opkladu „oba tima daju gol“
Opklada „oba tima daju gol - GG“ ima kvotu 1,80, a „oba tima daju gol - NG“ 1,97. Nešto niža kvota ide u prilog scenariju u kojem oba tima postižu gol; NG znači da najmanje jedan tim neće postići gol.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,80 |
| NG | 1,97 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
1.82
|
1.34
|
1.30
|
| Vivatbet |
1.82
|
1.34
|
1.30
|
| Bet365 |
1.70
|
1.29
|
1.29
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Kladionice su za ovaj meč postavile sledeće granice za golove timova: Lorjan — 1 gol, Monako — 1,5 gola.
Golovi Lorjana
Golovi Lorjana: za manje od 0,5 gola kvota je 2,65, a za više od 0,5 gola 1,45. Na granici od 1 gola kvote su bliske: za manje od 1 gola 1,78, a za više od 1 gola 1,98. Na granici od 1,5 gola znatno je niža kvota na manje od 1,5 gola — 1,35, naspram 2,95 za više od 1,5 gola.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 2,65 | 0,5 | 1,45 |
| 1,78 | 1 | 1,98 |
| 1,35 | 1,5 | 2,95 |
Golovi Monaka
Golovi Monaka: za manje od 0,5 gola kvota je 3,95, a za više od 0,5 gola 1,20. Više od 1 gola sa kvotom 1,40 ima nižu kvotu od manje od 1 gola sa kvotom 2,75; na granici od 1,5 gola, kvota za manje od 1,5 iznosi 1,72, a za više od 1,5 iznosi 2,05. Na granici od 2 gola, kvota za manje od 2 je 1,30, a za više od 2 iznosi 3,25.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 3,95 | 0,5 | 1,20 |
| 2,75 | 1 | 1,40 |
| 1,72 | 1,5 | 2,05 |
| 1,30 | 2 | 3,25 |
Ko će suditi meč
Mark Bolanžije (Francuska)
Utakmice – 17 (Liga 1, 2025/26–2026/27);
Prekršaji u proseku po utakmici – 27;
Žuti kartoni u proseku po utakmici (uključujući druge žute kartone) – 4,1;
Utakmice sa crvenim kartonom – 5 od 17;
Utakmice sa penalom – 7 od 17.

















