Pregled kvota
U ponudi 1X2 Mančester Siti je blagi favorit: P1 je oko 2,17, naspram 2,95 za P2, dok je kvota za nerešeno 3,95. Na glavnoj liniji ukupnog broja golova kvota za više od 2,5 gola je 1,42, znatno niža od 2,67 za manje od 2,5 gola. Kvota za F1(0) je 1,63, a za F2(0) 2,17.
Zašto je Mančester Siti favorit
Kladionice za pobedu Mančester Sitija nude kvotu 2,17, za pobedu PSŽ-a 2,95, a za nerešeno 3,95.
• Mančester Siti igra pouzdano u odbrani u međunarodnim mečevima: u prvom kolu Lige šampiona nije primio nijedan gol i po tom pokazatelju deli prvo mesto.
• PSŽ je efikasan u međunarodnim mečevima: posle prvog kola zauzeo je prvo mesto na tabeli ligaške faze Lige šampiona zahvaljujući najubedljivijoj pobedi, 6:1 protiv Slovana.
Forma i sastav Mančester Sitija
U poslednjem meču Premijer lige Mančester Siti je u gostima pobedio Liverpul sa 3:0, ali je Mareskina ekipa sva tri gola postigla tek nakon što je protivnički igrač isključen.
U mečevima Lige šampiona kod kuće Mančester Siti redovno ugrožava gol protivnika i preuzima inicijativu na bokovima: u poslednjih 10 susreta na Etihadu nijednom nije imao manje kornera od protivnika.
- U svakom od poslednjih 10 mečeva Mančester Sitija kod kuće u Ligi šampiona bilo je više od 8,5 udaraca u okvir gola.
- U 9 od poslednjih 10 mečeva kod kuće u Ligi šampiona Mančester Siti je napravio manje od 11,5 faulova.
- U svih poslednjih 10 mečeva kod kuće u Ligi šampiona Mančester Siti je dobio manje od 2,5 žutih kartona.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Đanluiđi Donaruma, Mateuš Nuneš, Ruben Dijaš, Mark Gei, Joško Gvardiol, Ajub Buadi, Enco Fernandes, Fil Foden, Rajan Šerki, Antoan Semenjo, Erling Holand
Forma i sastav PSŽ-a
PSŽ je pred gostovanje u Engleskoj pobedio Le Man u Ligi 1 sa 3:1. Stručni štab je rotirao sastav, a ključne igrače uveo tek u drugom poluvremenu, pri nerešenom rezultatu. To mu je treća uzastopna pobeda u domaćem prvenstvu, a uz pobedu nad Slovanom (6:1) u Ligi šampiona, četvrta uzastopna pobeda ukupno.
- U 9 od poslednjih 10 gostovanja PSŽ-a u Ligi šampiona bilo je više od 8,5 udaraca u okvir gola.
- U 9 od poslednjih 10 gostovanja PSŽ-a u Ligi šampiona oba tima su zajedno uputila više od 25,5 udaraca.
- U svakom od poslednjih 10 mečeva PSŽ-a u Ligi šampiona njegovi protivnici napravili su manje od 12,5 faulova.
Očekivani sastav (4-3-3): Matvej Safonov, Ašraf Hakimi, Markinjos, Vilijan Pačo, Nunu Mendeš, Fabijan Ruis, Vitinja, Žoao Neveš, Dezire Due, Usman Dembele, Hviča Kvarachelija
Ne igra: Sani Majulu (povređen)
Šanse timova
P1: prosečna kvota je 2,17, kvota bez marže 2,28, a verovatnoća 43,8%. Za nerešeno te vrednosti su 3,95, 4,16 i 24,0%, a za P2 redom 2,95, 3,11 i 32,2%.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Mančester Sitija | 2,17 | 2,28 | 43,8% |
| Nerešeno | 3,95 | 4,16 | 24,0% |
| Pobeda PSŽ-a | 2,95 | 3,11 | 32,2% |
Prognoza na ukupan broj golova
Na liniji od 2,5 gola, kvota za ukupno više od 2,5 gola iznosi 1,42, znatno manje od 2,67 za ukupno manje od 2,5 gola. Na liniji od 2 gola, kvota za ukupno više od 2 gola je 1,15, naspram 4,55 za ukupno manje od 2 gola. Na liniji od 3,5 gola, kvota za ukupno manje od 3,5 gola je 1,73, nešto niža od 2,02 za ukupno više od 3,5 gola.
| Linija | Ukupno manje | Ukupno više |
|---|---|---|
| 2,5 | 2,67 | 1,42 |
| 2 | 4,55 | 1,15 |
| 3,5 | 1,73 | 2,02 |
Prognoza na hendikep
Kvota za F1(0) je 1,63, a za F2(0) 2,17; tržište veću verovatnoću daje opciji na domaćine.
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 1,63 | 0 | 2,17 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
1.43
|
1.28
|
1.73
|
| MaxBet |
1.35
|
1.20
|
1.60
|
| Vivatbet |
1.43
|
1.28
|
1.73
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Kladionice su za ovaj meč postavile granicu golova Mančester Sitija na 1,5, a PSŽ-a na 1,5.
Golovi Mančester Sitija
Za golove Mančester Sitija, kvota za više od 0,5 gola je 1,13, znatno niža od 4,85 za manje od 0,5 gola; za više od 1 gola kvota je 1,34, naspram 3,00 za manje od 1 gola. Na liniji od 1,5 gola, kvota za više od 1,5 gola je 1,68, a za manje od 1,5 gola 2,09. Na liniji od 2 gola, kvota za manje od 2 gola je 1,50, niža od 2,50 za više od 2 gola.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 4,85 | 0,5 | 1,13 |
| 3,00 | 1 | 1,34 |
| 2,09 | 1,5 | 1,68 |
| 1,50 | 2 | 2,50 |
Golovi PSŽ-a
Za golove PSŽ-a, kvota za više od 0,5 gola je 1,20, primetno niža od 3,95 za manje od 0,5 gola. Na liniji od 1,5 gola, kvota za manje od 1,5 gola je 1,77, nešto niža od 1,97 za više od 1,5 gola. Na liniji od 2 gola, kvota za manje od 2 gola je 1,34, naspram 3,00 za više od 2 gola.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 3,95 | 0,5 | 1,20 |
| 1,77 | 1,5 | 1,97 |
| 1,34 | 2 | 3,00 |
Ko će suditi meč
Sven Jablonski (Nemačka)
Mečevi – 10 (međunarodni susreti, 2025/26–2026/27);
Prosečno faulova po meču – 25;
Prosečno žutih kartona po meču (uključujući druge žute kartone) – 3,3;
Mečevi sa crvenim kartonom – 1 od 10;
Mečevi sa penalom – 0 od 10.

















