„Uvek sam bio ljubomoran na vas Srbe, ali sada nisam! Ovo će se gledati više nego Svetsko prvenstvo”
Opšta euforija u Makedoniji, a to zbog – tenisa! Lina Đorčeska postala prva osoba iz te zemlje koja je zaigrala jedan glavni žreb Grend slema.
Istorijskom trenutku za svoju zemlju prisustvovao je Nenad Živanovski Stolić, makedonski novinar koji već dugi niz godina živi baš u Londonu i Vimbldon prati od nultog dana.
Tridesetjednogodišnja Đorčeska je u trećem, poslednjem kolu kvalifikacija raznela Italijanu Bronzeti sa 6:1, 6:2 i tako ušla na Vimbldon, iako je trenutno van Top 200.
"Emocije na samom terenu su bile neopisive. Nas dvoje makedonskih navijača, smo dali svoj doprinos u pobedi Line, navijali za nju koristeći poznate italijanske reči kao 'forca', 'andiamo', 'avanti' i 'bravo', da mi je u jednom momentu italijanska teniserka prišla i pitala zašto koristimo italijanske reči za navijanje... Odmah sam je ocinkario kod sudije da ulazi u interakciji sa publikom, što ju je još više iznerviralo. Sve za pobedu...".
Živanovski nam je preneo i atmosferu u makedonskim medijima i generalno u narodu, koji će imati tu priliku da prvi put u svom životu gleda nekog svog predstavnika na Grend slemu. A da to nije Novak Đoković, za kojeg neretko navija ceo Balkan...
"Mislim da je ovaj uspeh stavio u drugi plan Svetsko prvenstvo u fudbalu. Ljudi su nekako zatečeni, jer nisu navikli da Makedonija ima neki uspeh u tenisu, a Lina je jako skromna osoba, nema neku prisutnost u medijima. I sad je ovo odjeknulo kao eksplozija. Ljudi se brzo pregrupišu i verujem da će u ponedeljak ili kada bude igrala Lina, biti veća gledanost tog meča nego li do sada sto je bilo za neku fudbalsku utakmicu na SP", podvukao je naš makedonski kolega razgovor za Legalbet.


