Pregled kvota
Kvota na pobedu Brajtona (P1) iznosi oko 1,90, dok je kvota na nerešeno 3,90, a kvota na pobedu Brentforda (P2) iznosi 3,75. Na glavnoj granici ukupnog broja golova kvota na ukupno više od 2,5 gola iznosi 1,60 i niža je od kvote na ukupno manje od 2,5 gola, koja iznosi 2,35. Kod hendikepa (0), H1 (0) sa kvotom 1,43 smatra se verovatnijim ishodom od H2 (0) sa kvotom 2,65.
Zašto je Brajton favorit u ovom meču
Brajton je favorit prema kladionicama: kvota na pobedu domaćina iznosi 1,90. Na nerešeno je kvota 3,90, a na pobedu Brentforda kvota je 3,75.
- Brajton već pet kola zauzima treće mesto na tabeli Premijer lige i zaostaje pet bodova za liderom.
- Brajton je osvajao bodove u poslednjih pet međusobnih susreta sa Brentfordom kod kuće: zabeležio je tri pobede i dva nerešena rezultata.
- Brentford nije ostvario nijednu pobedu u četiri gostovanja ove sezone u Premijer ligi.
Forma i sastav Brajtona
Brajton ove sezone nastupa i u evropskim takmičenjima. U prethodnom kolu ligaške faze Lige konferencija pobedio je Hetafe u gostima — 1:0. Fabijan Hirceler je u tom meču izveo kombinovani sastav i odmorio ključne igrače barem jedno poluvreme. Ekipa je u gornjem delu tabele tog takmičenja, na petom mestu. U Premijer ligi zauzima treću poziciju, koja vodi u Ligu šampiona. Ima pet bodova prednosti nad ekipama van zone Lige šampiona, a isto toliko zaostaje za vodećim Arsenalom.
- Brajton je postigao barem jedan gol u 8 od poslednjih 10 mečeva u svim zvaničnim takmičenjima.
- Na 8 od poslednjih 10 utakmica Brajtona kod kuće u Premijer ligi postignuto je ukupno više od 2,5 gola.
- Opklada „oba tima daju gol - NG“ bila je dobitna u 8 od poslednjih 10 mečeva Brajtona u svim zvaničnim takmičenjima.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Bart Verbrigen, Koštinja, Luka Vušković, Luis Dank, Olivije Boskalji, Maksim de Kujper, Čema Andres, Paskal Gros, Dijego Gomes, Jasin Ajari, Haralambos Kostulas
Izostanci: Kaoru Mitoma, Evan Ferguson, Stefanos Cimas, Zadok Johana (povređeni), Paskal Strajk, Femi Aziz, Ferdi Kadioglu (pod znakom pitanja)
Forma i sastav Brentforda
Brentford, koji ne nastupa u evropskim takmičenjima, nalazi se ispod svog rivala na tabeli, na šestom mestu. Klub je ostvario tri pobede u devet kola. Ekipa već ima pet nerešenih rezultata, od kojih je većina zabeležena u gostima — četiri. Sva gostovanja završena su nerešeno. Defanzivni vezista Jegor Jarmoljuk odslužio je suspenziju od tri utakmice i ponovo je na raspolaganju stručnom štabu.
- Na poslednjih 10 utakmica Brentforda u svim zvaničnim takmičenjima postignuto je ukupno više od 1,5 gola.
- Brentford je imao manje od 5,5 udaraca u okvir gola na 8 od poslednjih 10 gostovanja u Premijer ligi.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Kivin Keleher, Majkl Kajode, Sep van den Berg, Kristofer Ajer, Kin Luis-Poter, Vitali Janelt, Jegor Jarmoljuk, Džejden Entoni, Matijas Jensen, Kevin Šade, Igor Tijago
Izostanci: Kaje Furo, Antoni Milambo, Fabio Karvaljo, Riko Henri (povređeni)
Šanse timova
Kvota na pobedu Brajtona (P1) iznosi 1,90; kvota bez marže iznosi 1,99, a verovatnoća bez marže je 50,2%. Za nerešeno su navedene vrednosti 3,90, 4,09 i 24,4%, a za pobedu Brentforda (P2) navedene su vrednosti 3,75, 3,94 i 25,4%, istim redosledom.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Brajtona | 1,90 | 1,99 | 50,2% |
| Nerešeno | 3,90 | 4,09 | 24,4% |
| Pobeda Brentforda | 3,75 | 3,94 | 25,4% |
Prognoza na ukupan broj golova
Na granici 2,5 kvota na ukupno više od 2,5 gola iznosi 1,60 i niža je od kvote na ukupno manje od 2,5 gola, koja iznosi 2,35. Na granici 3,5 situacija je obrnuta: kvota na ukupno manje od 3,5 gola je niža i iznosi 1,55, dok kvota na ukupno više od 3,5 gola iznosi 2,35.
| Granica | Ukupno manje golova | Ukupno više golova |
|---|---|---|
| 2,5 | 2,35 | 1,60 |
| 3,5 | 1,55 | 2,35 |
Prognoza na hendikep
Kvota na hendikep Brajtona H1 (-1,5) iznosi 3,00, a kvota na hendikep Brentforda H2 (-1,5) iznosi 6,20. Na granici +1,5 kvota na H1 (+1,5) iznosi 1,07, dok kvota na H2 (+1,5) iznosi 1,35. H1 (-1) nudi se sa kvotom 2,50, a H2 (-1) nudi se sa kvotom 5,50; kod hendikepa +1 kvota na H1 (+1) iznosi 1,10, a kvota na H2 (+1) iznosi 1,53. Kod hendikepa (0) kvota na H1 (0) iznosi 1,43 i niža je od kvote na H2 (0), koja iznosi 2,65.
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 3,00 | -1,5 | 6,20 |
| 1,07 | +1,5 | 1,35 |
| 2,50 | -1 | 5,50 |
| 1,10 | +1 | 1,53 |
| 1,43 | 0 | 2,65 |
Prognoza na opkladu „oba tima daju gol“
Kvota na opkladu „oba tima daju gol - GG“ iznosi 1,55, dok je kvota na „oba tima daju gol - NG“, koja podrazumeva da barem jedan tim neće postići gol, 2,40.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,55 |
| NG | 2,40 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
1.31
|
1.28
|
1.92
|
| Vivatbet |
1.31
|
1.28
|
1.92
|
| Bet365 |
1.29
|
1.25
|
1.91
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Kladionice su za ovaj meč postavile sledeće granice za golove timova: za Brajton granica iznosi 1,5 gola, a za Brentford iznosi 1 gol.
Golovi Brajtona
Kvota na to da će Brajton dati manje od 0,5 gola iznosi 5,40, a kvota na više od 0,5 gola iznosi 1,10. Na granici 1 kvota na manje od 1 gola iznosi 3,80, dok kvota na više od 1 gola iznosi 1,22; na granici 1,5 kvota na manje golova iznosi 2,00, a kvota na više golova iznosi 1,75. Na granici 2 kvota na manje od 2 gola je niža i iznosi 1,55, dok se više od 2 gola nudi sa kvotom 2,40.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 5,40 | 0,5 | 1,10 |
| 3,80 | 1 | 1,22 |
| 2,00 | 1,5 | 1,75 |
| 1,55 | 2 | 2,40 |
Golovi Brentforda
Opklada da će Brentford dati manje od 0,5 gola nudi se sa kvotom 3,15, a opklada na više od 0,5 gola nudi se sa kvotom 1,30. Na granici 1 kvota na manje od 1 gola iznosi 2,05, a kvota na više od 1 gola iznosi 1,72. Na granici 1,5 kvota na manje od 1,5 gola iznosi 1,43, dok kvota na više od 1,5 gola iznosi 2,65.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 3,15 | 0,5 | 1,30 |
| 2,05 | 1 | 1,72 |
| 1,43 | 1,5 | 2,65 |
Ko će suditi meč
Majkl Oliver (Engleska)
Utakmice – 7 (Premijer liga, 2026/27);
Prosečan broj faulova po utakmici – 22;
Prosečan broj žutih kartona po utakmici (uključujući druge žute kartone) – 2,6;
Utakmice sa crvenim kartonom – 2 od 7;
Utakmice sa penalom – 1 od 7.















