Pregled kvota
P1 se nudi sa kvotom oko 1,57, nerešeno sa 4,10, a P2 sa 6,10. Za ukupno manje od 2,5 gola i ukupno više od 2,5 gola kvota je po 1,90. Kod hendikepa 0, F1(0) sa kvotom 1,18 znatno je povoljnija od F2(0) sa kvotom 4,05.
Zašto je Atalanta favorit meča
Pobeda Atalante procenjena je na 1,57, nerešeno na 4,10, a pobeda Kaljarija na 6,10. Argumenti za takav rasplet:
Atalanta je ispred rivala na tabeli, sa 6 bodova iz tri uvodna kola i dve pobede. Tim na početku sezone igra sigurnije.
Kaljari je na početku prosečno postizao 0,67 gola po meču, što nije dovoljno za borbu za bodove u Bergamu.
Atalanta je izgubila od Kaljarija samo jednom u poslednjih šest međusobnih susreta.
Forma i sastav Atalante
Atalanta je u prošlom kolu Serije A izgubila u gostima od Rome 1:2, primivši odlučujući gol u poslednjim minutima, a jedini pogodak za Bergamce postigao je Ederson. Ipak, Sarijev tim je pobedio u prethodna dva kola: Sasuolo sa 2:1 i Bolonju sa 1:0. Atalanta se plasirala i u grupnu fazu Lige konferencije, savladavši Hapoel iz Tel Aviva (0:0, 1:0).
Važne brojke:
U 10 od poslednjih 10 mečeva Serije A kod kuće, Atalanta je dobila najviše dva žuta kartona.
U 9 od poslednjih 10 domaćih mečeva Serije A, protivnici Atalante izveli su najviše pet kornera.
U 9 od poslednjih 10 domaćih ligaških utakmica Atalante, njeni protivnici napravili su najviše 13 prekršaja.
Očekivani sastav (4-3-3): Marko Karnezeki — Raul Belanova, Odilon Kosunu, Đorđo Skalvini, Sead Kolašinac — Lazar Samardžić, Mario Pašalić, Ederson — Šarl De Ketelare, Đanluka Skamaka, Elif Elmas.
Van stroja: Đanluka Gaetano (suspenzija), Isak Hijen, Kamaldin Sulemana (obojica povređena).
Forma i sastav Kaljarija
Uprkos skromnom budžetu (120 miliona evra), Kaljari je novu sezonu počeo pobedama nad Parmom (1:0) i Lećeom (1:0), kao i minimalnim porazom od Intera (0:1), kada je jedini gol postignut u 9. minutu.
Važne brojke:
U 9 od poslednjih 10 gostujućih mečeva Serije A Kaljari je izveo najviše pet kornera.
U 10 od poslednjih 10 gostujućih utakmica Serije A, protivnici Kaljarija dobili su najviše dva žuta kartona.
U 9 od poslednjih 10 gostujućih mečeva Serije A uz učešće Kaljarija dosuđena su najviše tri ofsajda.
Očekivani sastav (4-3-2-1): Elija Kaprile — Žoao Pedro, Alesandro Dejola, Huan Rodrigez, Adam Ober — Mišel Adopo, Alesandro Romano, Hari Vinks — Jakopo Facini, Danijel Maldini — Patrik Mendi.
Van stroja: Mbala Nzola, Matija Feliči, Jael Trepi, Jeri Mina (svi povređeni).
Šanse timova
P1 sa kvotom 1,57 odgovara proceni bez marže od 1,64 i verovatnoći od 61,0%; nerešeno sa 4,10 — 4,28 i 23,3%; P2 sa 6,10 — 6,37 i 15,7%. Atalanta je favorit tržišta.
Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
Pobeda Atalante | 1,57 | 1,64 | 61,0% |
Nerešeno | 4,10 | 4,28 | 23,3% |
Pobeda Kaljarija | 6,10 | 6,37 | 15,7% |
Prognoza na ukupan broj golova
Na granici od 2,5 gola, ukupno manje od 2,5 gola i ukupno više od 2,5 gola procenjeni su jednako — po 1,90. Na granici od 3,5 tržište prednost daje opciji ukupno manje od 3,5 gola sa kvotom 1,35, dok se ukupno više od 3,5 gola nudi sa kvotom 2,95.
Granica | Ukupno manje | Ukupno više |
2,5 | 1,90 | 1,90 |
3,5 | 1,35 | 2,95 |
Prognoza na hendikep
F1(-1,5) dostupna je sa kvotom 2,55, a F2(+1,5) sa kvotom 1,48. Na granici 1, F1(-1) ima kvotu 1,95 naspram 1,85 za F2(+1), dok je kod hendikepa 0 F1(0) sa kvotom 1,18 znatno niža od F2(0) sa kvotom 4,05.
Domaćini | Hendikep | Gosti |
2,55 | -1,5 | — |
— | +1,5 | 1,48 |
1,95 | -1 | — |
— | +1 | 1,85 |
1,18 | 0 | 4,05 |
Prognoza na opkladu „oba tima daju gol“
„Oba tima daju gol - GG“ nudi se sa kvotom 1,92, a „oba tima daju gol - NG“ sa kvotom 1,83: tržište uz blagu prednost pretpostavlja da bar jedan tim neće postići gol.
Oba tima daju gol | Kvota |
GG | 1,92 |
NG | 1,83 |
Prognoza na duplu šansu
1X sa kvotom 1,15 je najizglednija dupla šansa, 12 ima kvotu 1,25, dok X2 ima manju verovatnoću.
1X | 12 | X2 |
1,15 | 1,25 | 2,45 |
Prognoza za golove timova
Kladionice su za ovaj meč postavile sledeće granice golova timova: Atalanta — 1,5 gola, Kaljari — 0,5 gola.
Golovi Atalante
Golovi Atalante: ukupno manje od 0,5 gola — 5,90, ukupno više od 0,5 gola — 1,08; ukupno manje od 1 gola — 4,15, ukupno više od 1 gola — 1,20. Na granici od 1,5, ukupno manje od 1,5 gola ima kvotu 2,07 naspram 1,72 za ukupno više od 1,5 gola, a na granici od 2, ukupno manje od 2 gola sa kvotom 1,55 ima prednost u odnosu na ukupno više od 2 gola sa kvotom 2,35.
Manje | Golovi tima | Više |
5,90 | 0,5 | 1,08 |
4,15 | 1 | 1,20 |
2,07 | 1,5 | 1,72 |
1,55 | 2 | 2,35 |
Golovi Kaljarija
Golovi Kaljarija: ukupno manje od 0,5 gola ima kvotu 2,10, a ukupno više od 0,5 gola 1,70. Na granici 1, ukupno manje od 1 gola sa kvotom 1,40 niže je od ukupno više od 1 gola sa kvotom 2,70, a ukupno manje od 1,5 gola sa kvotom 1,20 ima prednost u odnosu na ukupno više od 1,5 gola sa kvotom 4,15.
Manje | Golovi tima | Više |
2,10 | 0,5 | 1,70 |
1,40 | 1 | 2,70 |
1,20 | 1,5 | 4,15 |
Ko će suditi meč
Alberto Arena (Italija)
Mečevi – 12 (Serija A, 2025/26);
Prosečno prekršaja po meču – 25;
Prosečno žutih kartona po meču (uključujući druge) – 3,2;
Mečevi sa crvenim kartonom – 0 od 12;
Mečevi sa penalom – 2 od 12.

















