Pregled kvota
Arsenal je izraziti favorit: pobeda gostiju (P2) nudi se sa kvotom 1,30, nerešeno se nudi sa kvotom 5,80, a pobeda domaćina (P1) nudi se sa kvotom 9,50. Na glavnoj granici za ukupan broj golova, opklada na ukupno više od 2,5 gola sa kvotom 1,60 smatra se znatno verovatnijom od opklade na ukupno manje od 2,5 gola sa kvotom 2,35. Kvote na hendikepe su približne: H2 (-1,5) ima kvotu 1,88, a H1 (+1,5) ima kvotu 1,92.
Zašto je Arsenal favorit u ovom meču
Prema kvotama, Arsenal je izraziti favorit: kvota na njegovu pobedu iznosi 1,30. Nerešeno se nudi sa kvotom 5,80, a pobeda Slavije nudi se sa kvotom 9,50.
- Arsenal je finalista prethodnog izdanja Lige šampiona.
- Prethodni međusobni susret, odigran pre godinu dana u Pragu, završen je pobedom Arsenala rezultatom 3:0.
- Procenjena vrednost Arsenalovog sastava približno je 12 puta veća od vrednosti Slavijinog sastava.
Forma i sastav Slavije
Slavija je pobedila u poslednja dva meča ukupnim rezultatom 9:0. Najpre je kod kuće savladala Zbrojovku (4:0) u Kupu Češke, a zatim je u gostima savladala Jablonec (5:0) u prvenstvu. Međutim, Pražani u evropskim takmičenjima prave greške u odbrani. U trećem kolu ligaške faze Lige šampiona odigrali su nerešeno sa Fenerbahčeom u Istanbulu – 2:2. Pozitivno je što je šampion Češke osvojio prvi bod u takmičenju.
- Slavija nije izgubila u 9 od poslednjih 10 mečeva u svim zvaničnim takmičenjima.
- Slavija je postigla najmanje jedan gol u 8 od poslednjih 10 mečeva u svim zvaničnim takmičenjima.
Očekivani sastav (3-4-2-1): Jakub Marković, Anž N'Gesan, David Zima, Tomaš Vlček, Oskar Kubiak, Viktor Novak, David Mozes, Mubarak Suleiman, Danijel Šturm, Emanuel Ajosi, Lukaš Provod
Neće igrati: Igo Ogbu (povreda), Adonidža Ouanda (fizičke tegobe), Ivan Šranc (bolest)
Forma i sastav Arsenala
Arsenal je u nedelju preuzeo prvo mesto u Premijer ligi: pobedio je Liverpul u gostima rezultatom 1:0 i iskoristio je gubitak bodova Mančester Sitija. To je druga pobeda Londonaca bez primljenog gola u prvenstvu: nedelju dana ranije savladali su Everton (2:0), takođe bez primljenog gola. Međutim, u Ligi šampiona ne uspevaju uvek da pobede i sačuvaju mrežu: u prethodnom kolu ligaške faze ekipa Mikela Artete odigrala je nerešeno sa Bajernom u Minhenu – 2:2.
- Arsenal nije izgubio u regularnom vremenu u 9 od poslednjih 10 mečeva u svim zvaničnim takmičenjima.
- Arsenal je postigao najmanje jedan gol u 9 od poslednjih 10 mečeva u svim zvaničnim takmičenjima.
Očekivani sastav (4-2-3-1): David Raja, Jurijen Timber, Ezri Konsa, Gabrijel Magaljaeš, Rikardo Kalafjori, Martin Edegor, Bruno Gimaraeš, Deklan Rajs, Ebereči Eze, Kaj Haverc, Noni Madueke
Neće igrati: Vilijam Saliba, Bukajo Saka (povrede)
Šanse timova
Prosečne kvote ukazuju na prednost Arsenala: kvota na P2 iznosi 1,30, kvota bez marže iznosi 1,36, a verovatnoća je 73,5%. Za nerešeno kvote iznose 5,80 i 6,07, a verovatnoća je 16,5%; za pobedu Slavije kvote iznose 9,50 i 9,95, a verovatnoća je 10,1%.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Slavije Prag | 9,50 | 9,95 | 10,1% |
| Nerešeno | 5,80 | 6,07 | 16,5% |
| Pobeda Arsenala | 1,30 | 1,36 | 73,5% |
Prognoza na ukupan broj golova
Na granici od 2,5 gola, opklada na ukupno više od 2,5 gola sa kvotom 1,60 smatra se verovatnijom od opklade na ukupno manje od 2,5 gola sa kvotom 2,35. Na granici od 3,5 gola, nasuprot tome, kvota na ukupno manje od 3,5 gola iznosi 1,55, dok kvota na ukupno više od 3,5 gola iznosi 2,40.
| Granica | Ukupno manje golova | Ukupno više golova |
|---|---|---|
| 2,5 | 2,35 | 1,60 |
| 3,5 | 1,55 | 2,40 |
Prognoza na hendikep
H2 (-1,5) nudi se sa kvotom 1,88, a H1 (+1,5) nudi se sa kvotom 1,92. Kvota 1,42 na H2 (-1) niža je od kvote 2,65 na H1 (+1). Na nultom hendikepu, kvota 1,07 na H2 (0) znatno je niža od kvote 6,30 na H1 (0).
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| -1,5 | 1,88 | |
| 1,92 | +1,5 | |
| -1 | 1,42 | |
| 2,65 | +1 | |
| 6,30 | 0 | 1,07 |
Prognoza na opkladu "oba tima daju gol"
Opklada "oba tima daju gol - NG" ima kvotu 1,80, koja je nešto niža od kvote 1,95 na "oba tima daju gol - GG"; ishod NG znači da najmanje jedan tim neće postići gol.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,95 |
| NG | 1,80 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
3.92
|
1.15
|
1.06
|
| Vivatbet |
3.92
|
1.15
|
1.06
|
| Bet365 |
3.75
|
1.13
|
1.07
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Za ovaj meč kladionice su postavile granicu od 0,5 gola za Slaviju, dok je granica za Arsenal 2 gola.
Golovi Slavije
Za opklade da će Slavija dati manje od 0,5 gola i da će dati više od 0,5 gola ponuđene su jednake kvote – po 1,88. Kvota na manje od 1 gola iznosi 1,27 i znatno je niža od kvote 3,40 na više od 1 gola, dok je kvota 1,13 na manje od 1,5 gola niža od kvote 4,80 na više od 1,5 gola.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 1,88 | 0,5 | 1,88 |
| 1,27 | 1 | 3,40 |
| 1,13 | 1,5 | 4,80 |
Golovi Arsenala
Opklada da će Arsenal dati više od 1,5 gola sa kvotom 1,40 smatra se znatno verovatnijom od opklade da će dati manje od 1,5 gola sa kvotom 2,80. Na granici od 2 gola, kvota na više od 2 gola iznosi 1,65, dok kvota na manje od 2 gola iznosi 2,15. Na granici od 2,5 gola, kvota 1,65 na manje od 2,5 gola niža je od kvote 2,18 na više od 2,5 gola.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 2,80 | 1,5 | 1,40 |
| 2,15 | 2 | 1,65 |
| 1,65 | 2,5 | 2,18 |
Ko će suditi meč
Tobijas Štiler (Nemačka)
Mečevi – 11 (međunarodni susreti, 2025/26–2026/27);
Prosečan broj prekršaja po meču – 22;
Prosečan broj žutih kartona po meču (uključujući druge žute kartone) – 4,1;
Mečevi sa crvenim kartonom – 3 od 11;
Mečevi sa penalom – 3 od 11.


















