Pregled kvota
Mančester Siti je izraziti favorit: kvota na P2 iznosi 1,55, dok kvota na P1 iznosi 5,10, a kvota na nerešeno iznosi 4,70. Na osnovnoj granici ukupnog broja golova, ukupno više od 2,5 gola sa kvotom 1,35 smatra se znatno verovatnijim ishodom nego ukupno manje od 2,5 gola sa kvotom 2,90. U ponudi hendikepa, H2 (-1,5) sa kvotom 2,30 smatra se verovatnijim ishodom od H1 (-1,5) sa kvotom 8,00.
Zašto je Mančester Siti favorit u ovom meču
Prema kladionicama, favorit je Mančester Siti: kvota na pobedu gostiju iznosi 1,55, kvota na nerešeno iznosi 4,70, a kvota na pobedu RB Lajpciga iznosi 5,10.
- Mančester Siti je pobedio u četiri od šest međusobnih susreta od 2021. godine.
- Mančester Siti ima drugi najvredniji sastav prema procenjenoj vrednosti (1,5 milijardi evra), iza Real Madrida.
- RB Lajpcig je izgubio dva od tri meča ligaške faze Lige šampiona 2026/27, uz ukupan rezultat 2:8.
Forma i sastav RB Lajpciga
RB Lajpcig je vezao tri pobede u svim takmičenjima, ali su svi ti mečevi odigrani u domaćim takmičenjima, a rivali ne raspolažu istim resursima kao ekipa iz Saksonije. Poslednje dve pobede u Bundesligi ostvario je bez primljenog gola, protiv Elversberga (4:0) i Šalkea 04 (2:0). Međutim, Mančester Siti je primerenije porediti s Bajernom, od kojeg je RB Lajpcig izgubio rezultatom 1:6 17. oktobra.
- Na svakom od poslednjih 10 mečeva RB Lajpciga u svim zvaničnim takmičenjima postignut je barem jedan gol.
- RB Lajpcig je postigao gol u 9 od poslednjih 10 mečeva u svim zvaničnim takmičenjima.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Marten Vandevort, Bote Baku, Vili Orban, Kastelo Lukeba, David Raum, Neil El Ajnaui, Brajan Gruda, Ezekijel Banzuzi, Kristofer Nkunku, Antonio Nusa, Romulo
Van sastava: Asan Uedraogo, Maksim Estev (povrede)
Forma i sastav Mančester Sitija
Mančester Siti je te subote kod kuće izgubio od Brajtona rezultatom 0:1, a pre toga, 24. oktobra, poražen je u gostima od Aston Vile (1:2). Oba poraza pretrpeo je u Premijer ligi, zbog čega je izgubio prvo mesto na tabeli. Kako sredinom prethodne nedelje nije pobedio Brajton u regularnom vremenu u Liga kupu (2:2), njegov niz bez pobede dostigao je tri meča. Ipak, poslednji meč u Ligi šampiona završio je pobedom: Mančester Siti je na Etihadu savladao grčki AEK (5:1), a Fil Foden je postigao het-trik.
- Mančester Siti nije izgubio u 7 od poslednjih 10 mečeva u svim zvaničnim takmičenjima.
- U 9 od poslednjih 10 mečeva u Ligi šampiona Mančester Siti je imao više od 4,5 udaraca u okvir gola.
Očekivani sastav (4-2-3-1): Đanluiđi Donaruma, Riko Luis, Abdukodir Husanov, Ruben Dijaš, Joško Gvardiol, Eliot Anderson, Enco Fernandes, Fil Foden, Rajan Šerki, Žeremi Doku, Erling Holand
Van sastava: Antoan Semenjo (povreda)
Šanse timova
Prema proceni bez marže, verovatnoća pobede RB Lajpciga iznosi 18,6%, uz kvotu 5,38 naspram tržišne 5,10; verovatnoća nerešenog ishoda iznosi 20,2%, uz kvotu 4,95 naspram tržišne 4,70; verovatnoća pobede Mančester Sitija iznosi 61,2%, uz kvotu 1,63 naspram tržišne 1,55. Najverovatniji ishod ostaje pobeda Mančester Sitija (P2).
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda RB Lajpciga | 5,10 | 5,38 | 18,6% |
| Nerešeno | 4,70 | 4,95 | 20,2% |
| Pobeda Mančester Sitija | 1,55 | 1,63 | 61,2% |
Prognoza na ukupan broj golova
Na granici 2,5 kvota na ukupno više od 2,5 gola iznosi 1,35 i znatno je niža od kvote na ukupno manje od 2,5 gola, koja iznosi 2,90. Na granici 3,5 kvote su jednake: ukupno manje od 3,5 gola i ukupno više od 3,5 gola nude se sa kvotom 1,90.
| Granica | Ukupno manje | Ukupno više |
|---|---|---|
| 2,5 | 2,90 | 1,35 |
| 3,5 | 1,90 | 1,90 |
Prognoza na hendikep
Kvota na H2 (-1,5) iznosi 2,30 i znatno je niža od kvote na H1 (-1,5), koja iznosi 8,00. Na liniji +1,5 kvota na H2 (+1,5) iznosi 1,04, dok kvota na H1 (+1,5) iznosi 1,60; na liniji -1 kvota na H2 (-1) iznosi 1,85, dok kvota na H1 (-1) iznosi 6,90. Na liniji +1 kvota na H2 (+1) iznosi 1,06, a kvota na H1 (+1) iznosi 1,95, dok pri hendikepu (0) kvota na H2 (0) iznosi 1,23, a kvota na H1 (0) iznosi 3,75.
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 8,00 | -1,5 | 2,30 |
| 1,60 | +1,5 | 1,04 |
| 6,90 | -1 | 1,85 |
| 1,95 | +1 | 1,06 |
| 3,75 | 0 | 1,23 |
Prognoza na opkladu "oba tima daju gol"
Ishod "oba tima daju gol - GG" sa kvotom 1,47 smatra se verovatnijim od ishoda "oba tima daju gol - NG" sa kvotom 2,60. Druga opcija znači da barem jedan tim neće postići gol.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,47 |
| NG | 2,60 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
2.54
|
1.22
|
1.18
|
| Vivatbet |
2.54
|
1.22
|
1.18
|
| Bet365 |
2.38
|
1.18
|
1.17
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Kladionice su za ovaj meč postavile granicu od 1 gola za RB Lajpcig, dok je za Mančester Siti granica 2 gola.
Golovi RB Lajpciga
Za RB Lajpcig opklada da će dati više od 0,5 gola sa kvotom 1,37 smatra se znatno verovatnijom od opklade da će dati manje od 0,5 gola sa kvotom 2,85. Na granici 1 kvote su gotovo jednake: kvota na manje od 1 gola iznosi 1,92, a kvota na više od 1 gola iznosi 1,82. Na granici 1,5 niža je kvota na manje od 1,5 gola i iznosi 1,40, dok kvota na više od 1,5 gola iznosi 2,65.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 2,85 | 0,5 | 1,37 |
| 1,92 | 1 | 1,82 |
| 1,40 | 1,5 | 2,65 |
Golovi Mančester Sitija
Za Mančester Siti kvota na više od 0,5 gola iznosi 1,04 i znatno je niža od kvote na manje od 0,5 gola, koja iznosi 8,00. Kvota na više od 1,5 gola iznosi 1,40, dok kvota na manje od 1,5 gola iznosi 2,70; kvota na više od 2 gola iznosi 1,67, dok kvota na manje od 2 gola iznosi 2,13. Na granici 2,5 niža je kvota na manje od 2,5 gola i iznosi 1,65, a kvota na više od 2,5 gola iznosi 2,15.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 8,00 | 0,5 | 1,04 |
| 2,70 | 1,5 | 1,40 |
| 2,13 | 2 | 1,67 |
| 1,65 | 2,5 | 2,15 |
Ko će suditi meč
Marko Guida (Italija)
Mečevi – 14 (međunarodne utakmice, 2025/26–2026/27);
Prosečan broj prekršaja po meču – 22;
Prosečan broj žutih kartona po meču (uključujući druge žute) – 2,7;
Mečevi sa crvenim kartonima – 0 od 14;
Mečevi sa penalima – 3 od 14.


















