Pregled kvota
U 1X2 ponudi favorit je P2 sa kvotom 2,12, dok je P1 procenjen na oko 3,20, a nerešeno na 3,85. Za osnovni total, ukupno više od 2,5 gola sa kvotom 1,55 znatno je izglednije od ukupno manje od 2,5 gola sa kvotom 2,40. U ponudi hendikepa F2(0) je na 1,60, naspram 2,35 za F1(0).
Zašto je Mančester siti favorit utakmice
Kladionice nude kvotu 2,12 na pobedu Mančester sitija, dok je pobeda Mančester junajteda procenjena na 3,20, a nerešeno na 3,85.
• Gosti su uspešno počeli prvenstvo i beleže dobre rezultate: u 9 od poslednjih 10 mečeva Premijer lige Engleske Mančester siti nije izgubio po broju golova.
• Odbrana Mančester sitija u gostima ograničava napadačku igru protivnika: u 7 od poslednjih 9 gostujućih utakmica Premijer lige Engleske protivnici nisu postigli više od jednog gola.
Forma i sastav Mančester junajteda
Mančester junajted je poslednji meč odigrao u Ligi šampiona, gde je pobedio Sabah rezultatom 4:0. Ipak, u prvenstvu Karikov tim za sada igra promenljivo: posle tri kola Premijer lige Engleske klub je na 11. mestu sa 4 boda i gol-razlikom 7:6.
Junajted kod kuće igra s naglaskom na napad i stalni presing. U 10 od poslednjih 10 domaćih utakmica Premijer lige Engleske tim nije imao manje udaraca u okvir gola od protivnika, što potvrđuje težnju da redovno stvara napade u protivničkom kaznenom prostoru.
- Mančester junajted je imao najmanje 6 udaraca u okvir gola u 10 od poslednjih 10 domaćih utakmica Premijer lige Engleske
- Mančester junajted je postigao najmanje dva gola u 9 od poslednjih 10 domaćih utakmica Premijer lige Engleske
- U 8 od poslednjih 10 domaćih utakmica Premijer lige Engleske Mančester junajted je imao najmanje 13 udaraca, uključujući blokirane
Očekivani sastav (4-3-3): Sene Lamens, Diogo Dalo, Matijs de Liht, Lisandro Martines, Patrik Dorgu, Kobi Majnu, Juri Tilemans, Bruno Fernandeš, Brajan Mbeumo, Mateus Kunja, Benjamin Šeško
Forma i sastav Mančester sitija
Mančester siti u derbi ulazi posle gostujuće pobede 2:0 nad Portom u Ligi šampiona, gde je tim pod vođstvom Enca Mareske ostvario četvrtu uzastopnu pobedu, a Erling Holand je posle pauze postigao dva gola.
Tim redovno postiže golove u gostima: u 9 od poslednjih 10 gostujućih utakmica Premijer lige Engleske Mančester siti je postigao najmanje jedan gol. Uz to, utakmice na strani odlikuje velika borba za poziciju — na 10 od 10 gostovanja zabeležena su najmanje 3 ofsajda.
- Mančester siti je izveo najmanje 5 kornera u 9 od poslednjih 10 utakmica Premijer lige Engleske
- U 9 od poslednjih 10 utakmica Premijer lige Engleske Mančester siti je napravio najviše 11 prekršaja
- Mančester siti je dobio najviše 2 žuta kartona u 9 od poslednjih 10 utakmica Premijer lige Engleske
Očekivani sastav (4-2-3-1): Đanluiđi Donaruma, Mateus Nuneš, Ruben Dijaš, Mark Gehi, Joško Gvardiol, Ajub Buadi, Enco Fernandes, Fil Foden, Rajan Šerki, Antoan Semenjo, Erling Holand
Šanse timova
P2 je glavni ishod: kvota je 2,12, procena bez marže 2,21, a verovatnoća 45,2%. Za P1 navedeni su 3,20, 3,34 i 29,9%, dok su za nerešeno redom 3,85, 4,02 i 24,9%.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Mančester junajteda | 3,20 | 3,34 | 29,9% |
| Nerešeno | 3,85 | 4,02 | 24,9% |
| Pobeda Mančester sitija | 2,12 | 2,21 | 45,2% |
Prognoza na ukupan broj golova
Za granicu od 2,5, ukupno više od 2,5 gola sa kvotom 1,55 kotira se niže od ukupno manje od 2,5 gola sa kvotom 2,40. Na granici od 3,5 prednost već ima ukupno manje od 3,5 gola — 1,63 naspram 2,30 za ukupno više od 3,5 gola.
| Granica | Ukupno manje | Ukupno više |
|---|---|---|
| 2,5 | 2,40 | 1,55 |
| 3,5 | 1,63 | 2,30 |
Prognoza na hendikep
F1(-1,5) nudi se sa kvotom 5,50, a F2(-1,5) sa kvotom 3,25. Za hendikep +1,5 kvote su 1,30 za F1(+1,5) i 1,10 za F2(+1,5). Za granicu -1 dostupni su F1(-1) sa kvotom 4,80 i F2(-1) sa kvotom 2,70, a za granicu +1 F1(+1) sa kvotom 1,40 i F2(+1) sa kvotom 1,13. Kod nultog hendikepa F2(0) sa kvotom 1,60 kotira se niže od F1(0) sa kvotom 2,35.
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 5,50 | -1,5 | 3,25 |
| 1,30 | +1,5 | 1,10 |
| 4,80 | -1 | 2,70 |
| 1,40 | +1 | 1,13 |
| 2,35 | 0 | 1,60 |
Prognoza na opkladu "oba tima daju gol"
Opcija „oba tima daju gol - GG” sa kvotom 1,48 ima nižu kvotu od opcije „oba tima daju gol - NG” sa kvotom 2,55, odnosno očekuje se da najmanje jedan tim neće postići gol.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,48 |
| NG | 2,55 |
Double chance forecast
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Kladionice su za ovu utakmicu postavile sledeće granice za golove timova: Mančester junajted — 1,5 gola, Mančester siti — 1,5 gola.
Golovi Mančester junajteda
Golovi Mančester junajteda: ukupno više od 0,5 gola sa kvotom 1,25 kotira se niže od ukupno manje od 0,5 gola sa kvotom 3,60; na granici 1, ukupno više od 1 gola sa kvotom 1,55 naspram ukupno manje od 1 gola sa kvotom 2,35. Ukupno manje od 1,5 gola sa kvotom 1,60 ima prednost nad ukupno više od 1,5 gola sa kvotom 2,30, a na granici 2 ukupno manje od 2 gola je na 1,22, naspram 3,80 za ukupno više od 2 gola.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 3,60 | 0,5 | 1,25 |
| 2,35 | 1 | 1,55 |
| 1,60 | 1,5 | 2,30 |
| 1,22 | 2 | 3,80 |
Golovi Mančester sitija
Golovi Mančester sitija: ukupno više od 0,5 gola sa kvotom 1,12 znatno je niže od ukupno manje od 0,5 gola sa kvotom 4,90, a ukupno više od 1 gola je na 1,25, naspram 3,50 za ukupno manje od 1 gola. Na granici 1,5, ukupno više od 1,5 gola sa kvotom 1,80 ima blagu prednost nad ukupno manje od 1,5 gola sa kvotom 1,95; na granici 2, ukupno manje od 2 gola je na 1,50, a ukupno više od 2 gola na 2,50.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 4,90 | 0,5 | 1,12 |
| 3,50 | 1 | 1,25 |
| 1,95 | 1,5 | 1,80 |
| 1,50 | 2 | 2,50 |
Ko će suditi utakmicu
Michael Oliver (Engleska)
Utakmice — 32 (Premijer liga, 2025/26–2026/27);
Prekršaji po utakmici — u proseku 23;
Žuti kartoni po utakmici (uključujući drugi žuti karton) — u proseku 3,1;
Utakmice sa crvenim kartonom — 2 od 32;
Utakmice sa penalom — 3 od 32.

















