Pregled kvota
Mjelbi je blagi favorit: kvota na P1 iznosi približno 2,25, dok su kvote na nerešeno i P2 oko 3,35. Na glavnoj granici ukupnog broja golova kvota za ukupno manje od 2,5 gola niža je od kvote za ukupno više od 2,5 gola (1,75 naspram 2,08), što ukazuje na nešto veću verovatnoću meča sa manje golova. U ponudi hendikepa kvota na H1 (0) iznosi 1,60, što je znatno niže od kvote na H2 (0), koja iznosi 2,35.
Zašto je Mjelbi favorit u ovom meču
Kladionice smatraju Mjelbi favoritom: kvota na pobedu švedskog kluba iznosi 2,25. Nerešeno i pobeda Borca Banja Luka imaju istu kvotu — 3,35.
- Mjelbi je napadački aktivniji od Borca u Ligi konferencije: ove sezone u tom evropskom takmičenju stvara prosečno 1,75 xG po meču, dok njegovi protivnici beleže 0,73 xG.
- Protivnici Borca Banja Luka ove sezone u takmičenju beleže prosečno 2,4 xG po utakmici, dok sam bosanskohercegovački tim ostvaruje 1,0 xG.
- Mjelbi još nema poraz u Ligi konferencije (pobeda i nerešeno), dok je Borac u prvom kolu izgubio od Panatinaikosa (1:2).
Forma i sastav Mjelbija
Mjelbi je poslednji meč odigrao 2. novembra 2026. godine, kada je kod kuće igrao nerešeno sa Kalmarom (0:0). Pre toga je švedski tim 29. oktobra u gostima savladao Ergrite (2:1), a 25. oktobra je izgubio od Hamarbija (0:2). U Ligi konferencije Mjelbi je pobedio Inter Klub Eskaldes (2:0), a zatim je igrao nerešeno sa Iberijom 1999 (1:1).
- U 8 od poslednjih 10 utakmica Mjelbija kod kuće u svim takmičenjima postignuto je manje od 3,5 gola.
- U 8 od poslednjih 10 utakmica Mjelbija u svim takmičenjima njegovi protivnici imali su manje od 5,5 udaraca u okvir gola.
Očekivani sastav (3-4-3): Aleksandar Lundin, Toni Mijetinen, Aksel Noren, Abdullah Iqbal, Villiam Granath, Viktor Gustafson, Jesper Gustavson, Jan Hofman, Aki Samuelsen, Jakob Bergstrem, Jepe Kjer.
Van tima: Tim Stavicki, Vilum Dalsgor (obojica zbog povrede).
Forma i sastav Borca Banja Luka
Borac Banja Luka je 31. oktobra 2026. godine u efikasnom meču domaćeg prvenstva savladao Čelik iz Zenice u gostima rezultatom 4:2. Pre toga je bosanskohercegovački klub ostvario dve pobede bez primljenog gola: 25. oktobra savladao je Slogu iz Doboja (2:0), a 28. je u Kupu Bosne i Hercegovine pobedio Krajinu iz Cazina (2:0). U Ligi konferencije Borac je u prvom meču izgubio od Panatinaikosa (1:2), ali je zatim pobedio KuPS (2:0).
- U 9 od poslednjih 10 utakmica Borca Banja Luka u gostima u Ligi konferencije ekipa je imala manje od 5,5 udaraca u okvir gola.
- U 9 od poslednjih 10 utakmica Borca Banja Luka u gostima u Ligi konferencije klub je izveo manje od 4,5 kornera.
Očekivani sastav (4-3-3): Mladen Jurkas, Branimir Cipetić, Bart Majers, Siniša Saničanin, Sebastijan Erera, Amer Hiroš, Miloš Jojić, Matej Deket, Ante Roguljić, Luka Juričić, Stefan Savić.
Van tima: —.
Šanse timova
Pobeda Mjelbija (P1) nudi se sa kvotom 2,25; kvota bez marže iznosi 2,34, a verovatnoća bez marže je 42,7%. Nerešeno i pobeda Borca Banja Luka (P2) imaju istu kvotu 3,35, dok kvota bez marže za svaki od tih ishoda iznosi 3,49, uz verovatnoću od 28,7%.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Mjelbija | 2,25 | 2,34 | 42,7% |
| Nerešeno | 3,35 | 3,49 | 28,7% |
| Pobeda Borca Banja Luka | 3,35 | 3,49 | 28,7% |
Prognoza na ukupan broj golova
Kvota za ukupno manje od 2,5 gola iznosi 1,75, a za ukupno više od 2,5 gola iznosi 2,08. Na granici od 2 gola kvota za manje golova iznosi 2,45, dok kvota za više golova iznosi 1,52. Na granici od 3,5 gola kvota za manje golova iznosi 1,28, a za više golova iznosi 3,35.
| Granica | Ukupno manje | Ukupno više |
|---|---|---|
| 2,5 | 1,75 | 2,08 |
| 2 | 2,45 | 1,52 |
| 3,5 | 1,28 | 3,35 |
Prognoza na hendikep
Na granici hendikepa -1,5 kvota na H1 (-1,5) iznosi 4,20, a na H2 (-1,5) iznosi 6,70. Za hendikep +1,5 kvota na H1 (+1,5) iznosi 1,06, a na H2 (+1,5) iznosi 1,20. Na granici -1 kvota na H1 (-1) iznosi 3,30 i niža je od kvote na H2 (-1), koja iznosi 5,80; za hendikep +1 kvota na H1 (+1) iznosi 1,09, a na H2 (+1) iznosi 1,28. Kod nultog hendikepa kvota na H1 (0) iznosi 1,60 i niža je od kvote na H2 (0), koja iznosi 2,35.
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 4,20 | -1,5 | 6,70 |
| 1,06 | +1,5 | 1,20 |
| 3,30 | -1 | 5,80 |
| 1,09 | +1 | 1,28 |
| 1,60 | 0 | 2,35 |
Prognoza na opkladu "oba tima daju gol"
Kvota za opkladu "oba tima daju gol - GG" iznosi 1,82, a za "oba tima daju gol - NG" iznosi 1,92: ishod u kojem barem jedan tim neće dati gol ima nešto višu kvotu.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,82 |
| NG | 1,92 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
1.34
|
1.35
|
1.66
|
| Vivatbet |
1.34
|
1.35
|
1.66
|
| Bet365 |
1.36
|
1.29
|
1.67
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Za ovaj meč kladionice su postavile granicu za golove Mjelbija na 1,5 gola, dok granica za Borac Banja Luka iznosi 1 gol.
Golovi Mjelbija
Kvota da će Mjelbi dati manje od 0,5 gola iznosi 3,70, a da će dati više od 0,5 gola iznosi 1,25. Na granici od 1 gola kvota za manje od 1 gola iznosi 2,55, a za više od 1 gola iznosi 1,48. Na granici od 1,5 gola kvota za manje golova iznosi 1,60, a za više golova iznosi 2,25. Kvota da će Mjelbi dati manje od 2 gola iznosi 1,23, a da će dati više od 2 gola iznosi 3,75.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 3,70 | 0,5 | 1,25 |
| 2,55 | 1 | 1,48 |
| 1,60 | 1,5 | 2,25 |
| 1,23 | 2 | 3,75 |
Golovi Borca Banja Luka
Kvota da će Borac Banja Luka dati manje od 0,5 gola iznosi 2,70, a da će dati više od 0,5 gola iznosi 1,40. Na granici od 1 gola kvote za manje od 1 gola i više od 1 gola iznose po 1,88. Kvota da će Borac dati manje od 1,5 gola iznosi 1,35, a da će dati više od 1,5 gola iznosi 2,95.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 2,70 | 0,5 | 1,40 |
| 1,88 | 1 | 1,88 |
| 1,35 | 1,5 | 2,95 |

















