Pregled kvota
NEK je prema kvotama izraziti favorit: kvota na P1 iznosi 1,80, dok kvote na nerešeno i P2 iznose približno 4,05–4,15. Na osnovnoj granici ukupnog broja golova ishod ukupno više od 2,5 gola sa kvotom 1,60 smatra se znatno verovatnijim od ishoda ukupno manje od 2,5 gola sa kvotom 2,35. Kod osnovnog hendikepa verovatnoća ishoda hendikep 1 (0) sa kvotom 1,35 procenjuje se kao znatno veća od verovatnoće ishoda hendikep 2 (0) sa kvotom 2,95.
Zašto je NEK favorit u ovom meču
NEK je favorit prema kladionicama: kvota na pobedu domaćina iznosi 1,80, kvota na nerešeno iznosi 4,05, a kvota na pobedu Omonije iznosi 4,15.
- Rezultati NEK-a u Ligi Evrope postepeno se poboljšavaju – posle ubedljivog poraza usledili su nerešen rezultat i pobeda uz veliki broj golova.
- Omonija je u prethodnom kolu Lige Evrope pretrpela ubedljiv poraz kod kuće od Benfike (1:4).
- NEK nastupa u konkurentnijem prvenstvu Holandije, gde se redovno sastaje sa učesnicima Lige šampiona.
Forma i sastav NEK-a
U poslednjem meču, odigranom u subotu, NEK je u gostima izgubio od Herenvena rezultatom 0:1. Pre toga je 25. oktobra odigrao nerešeno sa Groningenom (2:2). Klub iz Najmegena je tako pao na 13. mesto u Erediviziji. Ipak, pred ovaj meč najvažniji su rezultati u Ligi Evrope, gde je u poslednjem susretu u gostima pobedio Dinamo Zagreb (4:2), koji po kvalitetu nije slabiji od Omonije.
Odbrana NEK-a redovno pravi greške koje dovode do primljenih golova: protivnici su u 10 od poslednjih 10 mečeva u svim zvaničnim takmičenjima postigli bar jedan gol.
- Protivnici NEK-a postigli su bar jedan gol u svih poslednjih 10 mečeva u svim zvaničnim takmičenjima.
- NEK je u 9 od poslednjih 10 mečeva u svim zvaničnim takmičenjima postigao manje od 2,5 gola.
Očekivani sastav (3-4-2-1): Gonzalo Kretaz, Deveron Fonvil, Tobias Storm, Per Šurs, Darko Nejašmić, Noe Lebreton, Ahmetdžan Kaplan, Denis Gajger, Tjaron Šeri, Brajan Linsen, Klement Bišof
Neće igrati: Bram Nuytinck, Filip Sandler, Dušan Tadić (povrede)
Forma i sastav Omonije
Prethodne subote Omonija je u poslednjem kolu prvenstva Kipra kod kuće pobedila AEL rezultatom 2:0. Tako je posle poraza u gostima od AEK-a iz Larnake (0:2) 26. oktobra ostvarila pobedu i vratila se među prve tri ekipe. Međutim, u poslednjem meču Lige Evrope pretrpela je ubedljiv poraz kod kuće od Benfike (1:4).
- U 9 od poslednjih 10 gostujućih mečeva Omonije u Ligi Evrope oba tima su zajedno postigla manje od 3,5 gola.
- U 8 od poslednjih 10 gostujućih susreta u Ligi Evrope Omonija je postigla manje od dva gola.
- U 9 od poslednjih 10 mečeva u svim zvaničnim takmičenjima protivnici Omonije postigli su manje od tri gola.
Očekivani sastav (4-3-3): Fabijano, Loik Nego, Žan Kevin Duvern, Ljubomir Šatka, Jure Balkovec, Evandro Kosta, Panajotis Andreu, Mateo Marić, Džejden Montnor, Andronikos Kakulis, Florin Tanase
Neće igrati: Fotios Kicos (povreda)
Šanse timova
Kvota na pobedu NEK-a (P1) iznosi 1,80; kvota bez marže je 1,88, a verovatnoća je 53,2%. Kvota na nerešeno je 4,05, uz kvotu bez marže 4,23 i verovatnoću 23,7%. Kvota na pobedu Omonije (P2) iznosi 4,15; kvota bez marže je 4,33, a verovatnoća je 23,1%.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda NEK-a | 1,80 | 1,88 | 53,2% |
| Nerešeno | 4,05 | 4,23 | 23,7% |
| Pobeda Omonije | 4,15 | 4,33 | 23,1% |
Prognoza na ukupan broj golova
Na granici od 2,5 gola kvota za ukupno manje od 2,5 gola iznosi 2,35, a kvota za ukupno više od 2,5 gola iznosi 1,60, pa se prema proceni kladionica očekuju najmanje tri gola. Na granici od 3,5 gola prednost ima ukupno manje od 3,5 gola sa kvotom 1,55 u odnosu na ukupno više od 3,5 gola sa kvotom 2,35.
| Granica | Ukupno manje | Ukupno više |
|---|---|---|
| 2,5 | 2,35 | 1,60 |
| 3,5 | 1,55 | 2,35 |
Prognoza na hendikep
Hendikep NEK-a (-1,5) nudi se sa kvotom 2,80, a hendikep Omonije (-1,5) nudi se sa kvotom 7,00. Na granici +1,5 kvota za hendikep NEK-a (+1,5) iznosi 1,05, a kvota za hendikep Omonije (+1,5) iznosi 1,40. Na granici -1 kvote iznose 2,30 za hendikep NEK-a (-1) i 6,10 za hendikep Omonije (-1); na granici +1 kvote iznose 1,08 za hendikep NEK-a (+1) i 1,62 za hendikep Omonije (+1). Kod nultog hendikepa kvota za hendikep NEK-a (0) iznosi 1,35, što je znatno manje od kvote za hendikep Omonije (0), koja iznosi 2,95.
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 2,80 | -1,5 | 7,00 |
| 1,05 | +1,5 | 1,40 |
| 2,30 | -1 | 6,10 |
| 1,08 | +1 | 1,62 |
| 1,35 | 0 | 2,95 |
Prognoza na opkladu "oba tima daju gol"
Opklada „oba tima daju gol - GG” nudi se sa kvotom 1,57, a opklada „oba tima daju gol - NG” nudi se sa kvotom 2,35. Niža kvota na opciju GG ukazuje na očekivanje da će oba tima postići gol, dok NG znači da bar jedan tim neće postići gol.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,57 |
| NG | 2,35 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
1.24
|
1.26
|
2.09
|
| Vivatbet |
1.24
|
1.26
|
2.09
|
| Bet365 |
1.22
|
1.22
|
2.05
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Kladionice za ovaj meč nude granicu od 1,5 gola za NEK i granicu od 1 gola za Omoniju.
Golovi NEK-a
Kvota da će NEK dati manje od 0,5 gola je 5,70, a kvota da će dati više od 0,5 gola je 1,09. Na granici od 1 gola kvota za manje od 1 gola je 4,05, a kvota za više od 1 gola je 1,18; na granici od 1,5 gola kvote su 2,12 i 1,68, redom. Na granici od 2 gola kvota za manje od 2 gola je 1,60, a kvota za više od 2 gola je 2,25.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 5,70 | 0,5 | 1,09 |
| 4,05 | 1 | 1,18 |
| 2,12 | 1,5 | 1,68 |
| 1,60 | 2 | 2,25 |
Golovi Omonije
Kvota da će Omonija dati manje od 0,5 gola je 2,90, a kvota da će dati više od 0,5 gola je 1,35. Na granici od 1 gola kvota za manje od 1 gola je 1,92, a kvota za više od 1 gola je 1,82, što ukazuje na sličnu procenu verovatnoće ovih ishoda. Na granici od 1,5 gola kvota za manje od 1,5 gola je 1,40, a kvota za više od 1,5 gola je 2,75.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 2,90 | 0,5 | 1,35 |
| 1,92 | 1 | 1,82 |
| 1,40 | 1,5 | 2,75 |
Ko će suditi meč
Giorgi Kikačeišvili (Gruzija)
Mečevi – 13 (međunarodni susreti, 2025/26 - 2026/27);
Prosečan broj prekršaja po meču – 24;
Prosečan broj žutih kartona po meču (uključujući druge žute) – 3,5;
Mečevi sa crvenim kartonom – 2 od 13;
Mečevi sa penalom – 2 od 13.

















