Pregled kvota
U ponudi 1X2, kvota na P1 iznosi oko 1,55, na nerešeno iznosi 4,50, a na P2 iznosi 5,60. Na glavnoj granici za ukupan broj golova, kvota na ukupno više od 2,5 gola iznosi 1,60, dok kvota na ukupno manje od 2,5 gola iznosi 2,35. U glavnoj ponudi hendikepa, kvota na H1 (0) iznosi 1,20 i znatno je niža od kvote na H2 (0), koja je 4,00.
Zašto je Šturm favorit utakmice
Kladionice nude kvotu 1,55 na pobedu austrijskog Šturma, pa se domaćini smatraju favoritima ovog susreta. Kvota na nerešeno iznosi 4,50, a na pobedu Celja iznosi 5,60.
- Šturm u poslednjim utakmicama uglavnom izbegava poraze: klub nije izgubio u sedam od poslednjih deset mečeva u svim zvaničnim takmičenjima.
- Celje postiže malo golova u evropskim takmičenjima: slovenački tim je u tri meča Lige Evrope postigao dva gola, u proseku 0,67 po utakmici.
Forma i sastav Šturma
Šturm je uoči predstojeće utakmice odigrao nerešeno u prvenstvu: 1. novembra je u gostima protiv Volfsbergera bilo 1:1. Nekoliko dana ranije, 25. oktobra, Šturm je i kod kuće protiv Rida odigrao nerešeno — 2:2.
U prethodnom kolu Lige Evrope austrijski tim je ostvario pobedu minimalnom razlikom, bez primljenog gola: 22. oktobra je kod kuće savladao Marsej rezultatom 1:0.
- Šturm je u devet od poslednjih deset mečeva u svim zvaničnim takmičenjima postigao manje od 2,5 gola.
- Šturm je u devet od poslednjih deset mečeva Lige Evrope postigao manje od 1,5 gola.
Očekivani sastav: Ammar Helac, Arjan Malić, Džošua Kvarši, Pavel Koler, Jakob Hedl, Jon Gorenc-Stanković, Valmir Matoši, Luis Balbo, Luka Vajnhendl, Simon Zajdl, Umar Dijakite
Za Šturm zbog povreda neće igrati Danil Hudjakov (prelom skočnog zgloba) i Nelson Vajper (povreda noge).
Forma i sastav Celja
Celje je u poslednjoj utakmici, 1. novembra, ubedljivo savladalo Naftu 1903 rezultatom 4:0. Prema izveštaju, stručni štab Zorana Zeljkovića rotirao je sastav, a u drugom poluvremenu je odmorio nekoliko ključnih fudbalera pred gostovanje Šturmu.
Pre te pobede slovenački tim je 28. oktobra u prvenstvu odigrao nerešeno protiv Olimpije (1:1), a 25. oktobra je u kupu savladao Korotan Prevalje rezultatom 2:0.
- Celje je u devet od poslednjih deset mečeva u svim zvaničnim takmičenjima postiglo manje od 2,5 gola.
- U deset od poslednjih deset mečeva Celja u svim zvaničnim takmičenjima protivnici su postigli manje od 3,5 gola.
Očekivani sastav: Žan-Luk Leban, Pijus Širvis, Lukaš Bejger, Artemij Tutiškin, Milot Avdili, Svit Sešlar, Mark Zabukovnik, Mario Kvesić, Veton Tuša, Blaž Kramer, Benjamin Verbič
Jošt Pišek će zbog povrede ukrštenih ligamenata propustiti ovu utakmicu Celja.
Šanse timova
Kvota na pobedu Šturma (P1) iznosi 1,55; kvota bez marže je 1,62, a verovatnoća je 61,7%. Kvota na nerešeno iznosi 4,50, uz kvotu bez marže od 4,71 i verovatnoću od 21,2%. Pobeda Celja (P2) dostupna je sa kvotom 5,60; kvota bez marže iznosi 5,86, a verovatnoća je 17,1%.
| Ishod | Prosečna kvota | Prosečna kvota bez marže | Verovatnoća bez marže |
|---|---|---|---|
| Pobeda Šturma | 1,55 | 1,62 | 61,7% |
| Nerešeno | 4,50 | 4,71 | 21,2% |
| Pobeda Celja | 5,60 | 5,86 | 17,1% |
Prognoza na ukupan broj golova
Na granici 2,5, kvota na ukupno više od 2,5 gola iznosi 1,60 i znatno je niža od kvote na ukupno manje od 2,5 gola, koja je 2,35. Na granici 3,5, verovatnijom se smatra opklada na ukupno manje od 3,5 gola sa kvotom 1,55, dok se ukupno više od 3,5 gola nudi sa kvotom 2,35.
| Granica | Ukupno manje | Ukupno više |
|---|---|---|
| 2,5 | 2,35 | 1,60 |
| 3,5 | 1,55 | 2,35 |
Prognoza na hendikep
H1 (-1,5) nudi se sa kvotom 2,35, a H2 (+1,5) nudi se sa kvotom 1,55. Na liniji 1, H1 (-1) dostupan je sa kvotom 1,85, a H2 (+1) dostupan je sa kvotom 1,95. Kod nultog hendikepa, kvota na H1 (0) iznosi 1,20 i znatno je niža od kvote na H2 (0), koja je 4,00.
| Domaćini | Hendikep | Gosti |
|---|---|---|
| 2,35 | -1,5 | |
| +1,5 | 1,55 | |
| 1,85 | -1 | |
| +1 | 1,95 | |
| 1,20 | 0 | 4,00 |
Prognoza na opkladu "oba tima daju gol"
Opklada "oba tima daju gol - GG" nudi se sa kvotom 1,65, a "oba tima daju gol - NG" nudi se sa kvotom 2,15: opcija prema kojoj bar jedan tim neće postići gol ima višu kvotu.
| Oba tima daju gol | Kvota |
|---|---|
| GG | 1,65 |
| NG | 2,15 |
Double chance forecast
| Kladionica | 1X | 12 | X2 |
|---|---|---|---|
| 1xBet |
1.17
|
1.22
|
2.48
|
| Vivatbet |
1.17
|
1.22
|
2.48
|
| Bet365 |
1.14
|
1.20
|
2.38
|
Odds are current as of the material publication date
Prognoza za golove timova
Kladionice za ovaj meč nude granicu od 2 gola za Šturm, dok za Celje nude granicu od 1 gola.
Golovi Šturma
Za Šturm kvota na ukupno manje od 0,5 gola iznosi 7,10, a kvota na ukupno više od 0,5 gola iznosi 1,05. Na granici 1,5, kvota na ukupno manje od 1,5 gola iznosi 2,40, dok kvota na ukupno više od 1,5 gola iznosi 1,53. Na granici 2, kvota na ukupno manje od 2 gola iznosi 1,80 i nešto je niža od kvote na ukupno više od 2 gola, koja je 1,95. Na granici 2,5, ukupno manje od 2,5 gola nudi se sa kvotom 1,45, a ukupno više od 2,5 gola nudi se sa kvotom 2,60.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 7,10 | 0,5 | 1,05 |
| 2,40 | 1,5 | 1,53 |
| 1,80 | 2 | 1,95 |
| 1,45 | 2,5 | 2,60 |
Golovi Celja
Za Celje kvota na ukupno manje od 0,5 gola iznosi 2,45, a kvota na ukupno više od 0,5 gola iznosi 1,52. Na granici 1, ukupno manje od 1 gola nudi se sa kvotom 1,63, dok se ukupno više od 1 gola nudi sa kvotom 2,20. Na granici 1,5, kvota na ukupno manje od 1,5 gola iznosi 1,30 i znatno je niža od kvote na ukupno više od 1,5 gola, koja je 3,30.
| Manje | Golovi tima | Više |
|---|---|---|
| 2,45 | 0,5 | 1,52 |
| 1,63 | 1 | 2,20 |
| 1,30 | 1,5 | 3,30 |
Ko će suditi meč
Đorđi Kruašvili (Gruzija)
Utakmice — 9 (međunarodni mečevi, 2025/26–2026/27);
Prosečan broj prekršaja po utakmici — 22;
Prosečan broj žutih kartona po utakmici (uključujući druge žute) — 4,7;
Utakmice sa crvenim kartonom — 2 od 9;
Utakmice sa penalom — 1 od 9.

















